بازداشت میشل پلاتینی به اتهام فساد در پرونده میزبانی جام جهانی توسط قطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک منبع قضایی به خبرگزاری رویترز گفت که میشل پلاتینی ستاره سابق فوتبال فرانسه و رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اروپا، سه‌شنبه 18 ژوئن در ارتباط با تحقیقات جاری در ماجرای اعطای میزبانی جام جهانی فوتبال 2022 به قطر، بازداشت شد.

روز سه‌شنبه همچنین برخی دیگر از رسانه‌ها گزارش دادند که پلاتینی به اتهام فساد در ماجرای اعطای میزبانی جام جهانی فوتبال 2022 به قطر، بازداشت شد.

پلاتینی که ستاره و کاپیتان تیم ملی فوتبال فرانسه بود، در سال 2007 به ریاست فدراسیون فوتبال اروپا (یوفا) رسید. او تا سال 2015 در این سمت ماند. در این سال فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) حکم تعلیق تمام فعالیت‌های پلاتینی در زمینه فوتبال را به دلیل وجود اتهام‌هایی در زمینه فساد، صادر کرد.

روزنامه اینترنتی «میدیا پارت» فرانسه هم در این باره نوشت که نیروهای امنیتی فرانسه صبح سه‌شنبه پلاتینی را در پرونده مرتبط با اتهام‌های فساد در اعطای میزبانی جام جهانی 2022 بازداشت کردند. او پس از آن از دفتر مبارزه با فساد پلیس به دفتر پلیس قضایی منتقل شد.

پیش از این جوزف بلاتر رئیس پیشین فیفا گفته بود که پلاتینی و نیکلا سارکوزی رئیس‌جمهوری اسبق فرانسه، پشت پرده اعطای میزبانی جام جهانی سال 2022 به قطر قرار داشتند. برخی از گزارش‌های رسانه‌ای هم از وجود توافق‌هایی میان دو طرف برای رای دادن به میزبانی قطر منعقد شده بود؛ رویدادی که دسامبر 2010 اتفاق افتاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید