لیگ والیبال زنان ایران در آستانه حذف به دلیل مشکلات مالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

لیگ والیبال زنان ایران به دلیل مشکلات مالی در آستانه حذف شدن است. زنان ملی پوش این رشته ورزشی در ایران از پویا نبودن و کاهش تیم‌های لیگ گله دارند.

تیم والیبال زنان ایران تاکنون موفق به کسب مدال برنز در بازی‌های آسیایی شده و هیچ‌گاه به مسابقات جهانی راه نیافته‌است، گزارش‌ها نیز نشان می‌دهد به دلیل عدم توجه به والیبال زنان رفته رفته لیگ این رشته ورزشی نیز در آستانه حذف شدن قرار دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 25 خرداد 1398 (15 ژوئن 2019)، لیگ والیبال زنان مدتی است با مشکلاتی از جمله؛ تعداد محدود باشگاه‌ها، نبود حامیان مالی و عدم پوشش رسانه‌ای مسابقات مواجه است.

در ادامه این گزارش آمده، هر سال که این رقابت‌ها برگزار می‌شود، انگیزه‌ای برای دیدن دوباره این مسابقات و پیش بینی قهرمان این رقابت‌ها برای علاقمندان این عرصه وجود ندارد. همواره دو تیم در صدر جدول قرار می‌گیرند و هر سال از کیفیت لیگ کاسته می‌شود. پویا نبودن لیگ در کلام ملی پوشان والیبال، سبب آسیب رساندن به تیم ملی و سدی برای افتخارآفرینی آنها در عرصه‌های بین المللی است.

شکوفه صفری یکی از این ملی پوشان در گفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: «نقطه ضعف بزرگ والیبال زنان نداشتن لیگ خوب و پویا است که به تیم ملی آسیب می‌رساند. اگر تعداد بازی‌های بازیکنان بیشتر باشد یا در شرایط سخت در تورنمنت‌های مختلف شرکت کرده باشند با تجربه می‌شوند».

این مشکلات از زبان مهسا سالاری در گفت و گو با ایرنا نیز مطرح شد و در این زمینه بیان کرد: «سطح لیگ ترکیه که تجربه حضور در آن را دارم، با لیگ ایران تفاوت زیادی دارد. متأسفانه لیگ خوبی نداریم و تنها پنج تیم در لیگ حضور دارند که رقابت بین دو تیم است که این امر اصلاً خوب نیست و این موضوع سبب شد که لیگ حتی یک درصد هم به تیم ملی کمک نکند».

انصراف تیم‌های لیگ برتر والیبال زنان ایران از سال‌های گذشته در مسابقات داخلی روی داد. در فروردین ماه 1398 نیز انصراف نماینده ایران از جام باشگاه‌های آسیا، نشان دیگری بر وجود مشکلات در والیبال زنان ایران بود. این انصراف‌ها در حالی اتفاق افتاد که پیش از آن، در لیگ برتر والیبال زنان در سال 1397 تنها شش تیم در مسابقات حضور یافتند.

مائده برهانی، کاپیتان تیم ملی والیبال بانوان ایران که از سال گذشته در تیم کوچرن ترکیه حضور دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر فعالیت بازیکنان و مربیان در مسابقات لیگ 97 را به دلیل کیفیت پایین اتلاف وقت دانست.

او حرکت لاک پشتی والیبال بانوان ایران در مسیر پیشرفت و تبعیض جنسیتی را از جمله مسائلی دانست که مانع موفقیت والیبالیست‌های زن در این کشور می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید