آیا محمد صلاح برای نقض قوانین منع ماهیگیری زندانی می‌شود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد صلاح، ستاره تیم ملی فوتبال مصر و لیورپول انگلیس، حین یک سفر تفریحی دریایی به شهر غردقه در سواحل دریای مصر، قوانین مربوط به ممنوعیت صید ماهی را نقض کرد و این احتمال وجود دارد به دلیل این کار جریمه شود.

ماده 124 قوانین صید مربوط به سال 1983 ، صید انواع ماهی در سواحل دریای سرخ را از ماه فوریه تا سپتامبر ممنوع می‌کند ولی محمد صلاح در این دوره زمانی به همراه دوستانش به غردقه رفت و تصاویری منتشر کرد که نشان می‌دهد، این ممنوعیت را لغو کرد.

محمد فتحی عثمان، رئیس سابق سازمان شیلات مصر به العربیة گفت که این قانون محافظت از محیط زیست دریایی و آبزیان و ممکن کردن تخم‌گذاری ماهی‌ها و افزایش تولید ماهی است. این قانون صیادان و دارندگان مجوز صیادی را از صید ماهی در این دوره از سال منع می‌کند.

رئیس سابق سازمان شیلات مصر این قانون شامل توریست‌ها و افراد عادی نمی‌شود زیرا که ممکن است از این قانون اطلاع نداشته باشند و جریمه نقض این ممنوعیت بر عهده صاحب کشتی توریستی یا تفریجی است. به گفته محمد فتحی عثمان این جریمه شامل زندان، جریمه نقدی و لغو مجوز خواهد بود.

محمد صلاح پس از پایان لیگ برتر فوتبال بریتانیا و ایستادن در جایگاه دوم و همچنین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برای گذراندن تعطیلات به غردقه رفت. او در یک سفر تفریحی 3 ساعته سوار کشتی تفریحی سمیح ساویرس، تاجر سرشناس مصری، شد.

عرفه غزالی کاپیتان این کشتی گفت که صلاح و دوستانش به منطقه بیوض رفت که یک مملو از صخره‌های مرجانی است. صلاح در آنجا به مدت 15 دقیقه شنا کرد.

محمد صلاح در روزهای گذشته تصاویری از این سفر تفریحی دریایی را منتشر کرد که به سرعت در شبکه‌های مجازی دست به دست شده و تعداد زیادی از کاربران نیز از صلاح برای معرفی مناطق توریستی کشورش تشکر و تمجید کردند، اما برخی نیز به نقض قوانین مربوط به صید در سواحل دریای سرخ اعتراض کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید