والیبالیست لهستانی که ایرانیان را «بدذات و لعنت شده» نامید محروم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فدراسیون والیبال لهستان، میخال کوبیاک را به دلیل اظهارات «ضدایرانی» شش جلسه محروم کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، چهارشنبه 5 ژوئن 2019، چند روز پیش میخایل کوبیاک در مصاحبه تلویزیونی طی اظهاراتی به ایرانیان توهین کرد.

این اتفاق موجب واکنش فدراسیون والیبال ایران و اعتراض رسمی به فدراسیون جهانی شد.

پس از آن فدراسیون والیبال لهستان، بازیکن خودش را به مدت شش جلسه محروم کرد.

این بازیکن، عضو تیم ملی والیبال لهستان و باشگاه پاناسونیک ژاپن است.

بر اساس گزارش مشرق نیوز، کوبیاک در مصاحبه‌ای که انجام داده بود، ایرانی‌ها را بدذات و لعنت شده دانست و گفت: «آنها همیشه طوری وانمود می‌کنند که انگار بی‌گناه و بسیار عالی و خونگرم هستند و در مقابل ما بدترین آدم‌های دنیا هستیم. اگر چه آنها خودشان را «پارس» و نه «عرب» خطاب می‌کنند ولی برای من چنین ملتی وجود خارجی ندارد. ما بعضی اوقات مجبور هستیم با آنها بازی کنیم ولی آنها برای من وجود ندارند. آنها مثل ماهی بدون افتخار و ضعیف هستند.»

کوبیاک به فینال جام باشگاه‌های آسیا بین دو تیم پاناسونیک و شهرداری ورامین و حاشیه‌های جنجالی آن نیز اشاره و بیان کرد: «خیلی به ندرت پیش می‌آید که کسی بتواند مرا اینقدر عصبانی و از کنترل خارج کند. سن و شرایط جسمی‌ام به من اجازه نمی‌دهد که وارد چنین حاشیه‌ها و جنجال‌هایی شوم و اصلاً چنین مسائلی برای من جالب نیست. به همین خاطر حریف باید خیلی تلاش کند تا مرا به آن درجه از عصبانیت برساند. بازیکن حریف زیر تور ایستاد و به خانواده من توهین کرد و وقتی من به طرف او رفتم، پشت هم تیم‌هایش مخفی شد و فرار کرد.»

او اظهار کرد: «دیگر احترامی برای مردم ایران قائل نیستم. من دیگر آنها را نمی‌بینم و هیچ تفاوتی بین آنها و عرب‌ها قائل نیستم.»

پیشتر خبرگزاری تسنیم در گزارشی که روز چهارشنبه 29 ماه مه گذشته منتشر کرده بود نوشت، پس از انتشار مطالب «توهین‌آمیز» از سوی «میهاو کوبیاک» کاپیتان تیم ملی والیبال لهستان در مورد ملت ایران، این بازیکن در گفت‌‌وگو با سایت‌های لهستانی بر مواضع خود پافشاری کرد.

کوبیاک اظهار داشت: «در درجه اول باید بگویم که من هم مثل هر انسان دیگری، حق اظهار نظر دارم. در وهله دوم، حق و وظیفه من است که از خانواده و دوستانم در مقابل بازیکنان و تماشاگرانی که به آنها توهین می‌کنند، حمایت کنم و چنین شرایطی در بازی مقابل ایران اتفاق می‌افتد.»

او ادامه داد: «می‌خواهم با تمام قدرت اعلام کنم که منظور صحبت‌‌های من بازیکنان و تماشاگران متعصبی هستند که با آنها رو در رو شدم. متاسفم که از صحبت‌‌های من سوء برداشت شده است. شاید من آنها را به شکل مناسبی بیان نکردم.»

کوبیاک تصریح کرد: «من بیگانه هراس و نژادپرست نیستم که به حریفان احترام نگذارم ولی می‌خواهم بگویم نظرم در مورد بازیکنان و تماشاگران ایرانی که به خانواده و دوستان من توهین کردند به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید