محمد صلاح یک گل زد و سه عنوان به دست آورد: یک بار اول و دو بار نفر دوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول یکی از دو گل تیمش را در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل تاتنهام به ثمر رساند و با ثبت یک گل سه عنوان به دست آورد؛ یک بار اول و دو بار دوم.

لیورپول توانست روز شنبه 1 ژوئن 2019 در استادیوم واندا متروپولیتاتو شهر مادرید تاتنهام را با دو گل شکست داده و عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

محمد صلاح گل اول تیمش در ثانیه 108 بازی به ثمر رساند تا عنوان قهرمانی و رده اول این دوره از مسابقات به او هم‌تیمی‌هایش برسد.

او با این تک گل، دو عنوان شخصی نیز برای خودش کسب کرد. حالا او دومین بازیکن عرب است که در فینال لیگ قهرمانان اروپا گلزنی می‌کند. پیش از او رابح ماجر، بازیکن الجزائری تیم پورتوی پرتغال در سال 1987 در مقابل بایرمونیخ آلمان گلزنی کرده بود و با این حساب صلاح دومین گلزن عرب این بازی به شمار می‌رود.

رکورد سریع‌ترین گل لیگ قهرمانان اروپا در اختیار پائولو مالدینی، ستاره ایتالیایی است. او در 2005 توانست در ثانیه 50 گلزنی کند و حالا صلاح با گلی که در ثانیه 108 به ثمر رساند، به همراه انریکو ماتئوس، بازیکن اسپانیایی رئال مادرید که در سال 1959 در ثانیه 108 گلزنی کرده بود، صاحب رده دوم عنوان سریع‌ترین گل تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید