تحریم 24 ساعته فضای مجازی توسط فوتبالیست‌های حرفه‌ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به تازگی در فضای مجازی، کمپینی تشکیل شده که پیام‌های غیراخلاقی علیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای منتشر می‌کند، بازیکنان حرفه‌ای فوتبال، تصمیم گرفتند برای اقدام علیه این کمپین، دست به تحریم شبکه‌های اجتماعی بزنند.

بر اساس گزارش یو اس ای تودی، شنبه 20 آوریل 2019، فوتباليست‌های حرفه‌ای، اقدام به نشر هشتگ #ديگر_بس_است، کردند. آنها برای نشان دادن اعتراض‌شان، سکوت 24 ساعته را شروع کردند‌‌‌ که از ساعت 8 صبح جمعه 19 آوریل، شروع شد.

با این حال، از زمان شروع نشر هشتگ اعتراضی، کامنت‌های نژادپرستانه علیه آنها همچنان ادامه داشت، طوری که فدراسیون فوتبال حرفه‌ای اعلام کرد: «ما از بازیکنان می‌خواهیم تمام پیام‌های مربوط به نژادپرستی را به ما گزارش دهند تا طی روزهای آینده تمام آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنیم و به آنها ثابت کنیم کارشان چقدر کوچک است».

با وجود واکنش‌های جدی فیفا و تحریم شبکه‌های اجتماعی توسط فوتبالیست‌ها، هنوز هیچکدام از شبکه‌های اجتماعی (فیسبوک، اینستگرام و توئیتر) بازتابی از خود نشان نداده‌اند.

به همین منظور، فیفا تصمیم گرفته است طی ماه آینده، در این زمینه جلساتی را با شبکه‌های اجتماعی تشکیل دهد.

این اولین بار است که تصمیمات جدی برای تغییر وضعیت نژاد پرستی علیه بازیکنان در فضای اجتماعی اتخاذ می‌شود.

ایده تحریم فضای مجازی توسط دفاع تاتنهام، دنی رز صورت گرفت. وی طی ماه گذشته در مانتنگرو با الفاظ ناپسندی مانند میمون خوانده شد.‌

همچنین بازیکن دیگر منچستری به نام کریس اسمالینگ با الفاظ رکیک تری در فضای اجتماعی مورد اهانت قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید