اعلام برائت فدراسیون بوکس ایران از بوکسر زن!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فدراسیون بوکس ایران، پس از پیروزی صدف خادم در نخستین مسابقه رسمی در فرانسه، با انتشار بیانه‌ای، از فعالیت بوکسورهای دختر ایرانی اعلام برائت کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 15 آوریل 2019، پس از آنکه صدف خادم، به عنوان نخستین دختر بوکسور ایرانی با پرچم ایران در فرانسه به روی رینگ مبارزه رفت، فدراسیون بوکس این کشور، عدم دخالت و ورود خود به این موضوع را با انتشار بیانیه‌ای اطلاع رسانی کرد.

در متن این بیانیه تاکید شده که فدراسیون ایران هیچ گونه فعالیتی در حوزه زنان ندارد و مسئولیت اینگونه مسابقات به عهده برگزارکنندگان یا شخص شرکت کننده است.

گفتنی است، صدف خادم روز شنبه 13 آوریل 2019، در مبارزه‌ای که سه راند به طول انجامید مقابل "آن شوان" بوکسور کشور میزبان به برتری رسید.

نگرانی از حبس خادم پس از بازگشت به ایران

رویترز پیش از این درباره صدف خادم گزارش داد که این بوکسر پس از دو سال تمرین به عنوان نماینده ایران در نخستین مسابقه رسمی حاضر خواهد شد.

خادم، به کمک یک بوکسر مرد فرانسوی ایرانی به نام مهیار منشی پور که سال 2017 به ایران سفر کرده بود، کشف شد.

منشی پور به رویترز گفت: «من طی یک فصل آموزشی که در تهران بودم توانستم 35 استعداد را کشف کنم که صدف خادم یکی از آنها بود.»

وی افزود: «بعد از استعدادیابی، صدف یک بار در فضای مجازی با من تماس گرفت و از من خواست کمکش کنم تا راهی برای پیشرفت پیدا کند و من گفتم در کشورت امکانش وجود ندارد.»

منشی پور اظهار کرد: «دو ماه پیش، از فدراسیون ایران با من تماس گرفتند تا خادم در مسابقات راه پیدا کند‌. من کار را شروع کردم اما متوجه شدم درخواستشان غیر قابل اجرا است‌. چون آنها مربی، داور و سایر کادر را الزاما زن می خواستند که این درخواستشان غیر قابل اجرا بود. در عین حال، با کمک یک گروه، خادم را به فرانسه اعزام کردیم. این بوکسور زن، هفته آینده، به ایران باز خواهد گشت و بی تردید با استقبال بسیاری مواجه خواهد شد.»

وی در این باره توضیح داد: «برخی اردوهای ورزشی بوکس در خارج از ایران و ترکیه برگزار می شوند اما قانونی نیستند و بیمه درمانی هم ندارند. خادم در فرانسه در موسسه ملی ورزشی آموزش داده شد تا تمرین کند و آمادگی پیدا کند.»

خادم اظهار کرد: «والدینم ابتدا نگران این رشته ورزشی من بودند اما من واقعا عاشق بوکس بودم و بعد آنها هم راضی شدند. الان خیلی خوشحال هستم.»

خادم افزود: «نه تنها مهیار، بلکه هر شخص دیگری هم بود از من حمایت می کرد. هم اکنون افراد بسیاری باعث شده اند برای مسابقه آماده شوم. در وطنم زنان بسیاری هستند که عاشق بوکس هستند و من این مبارزه ام را تقدیم آنها می کنم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size