.
.
.

اعداد شهادت می‌دهند: محمد صلاح مهم‌ترین مهاجم لیگ برتر بریتانیاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک شرکت فعال در حوزه شرط‌بندی مسابقات فوتبال آماری ارائه داد که نشان می‌دهد محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول مهم‌ترین مهاجم لیگ برتر بریتانیاست.

شرکت «سپورتینگ بیت» که یکی از بزرگترین شرکت‌های شرط‌بندی در سرتاسر بریتانیا است، فهرستی از کاراترین مهاجمان حاضر در لیگ برتر فوتبال بریتانیا ارائه کرد؛ فهرستی که محمد صلاح در صدر آن قرار گرفت.

به گزارش اسکای‌نیوز در این رده‌بندی تعداد گل‌های هر مهاجم به ترتیب ویژه‌ای مورد بررسی قرار گرفت. به هر گلی که منجر به پیروزی شود، 5 امتیاز، گلی که منجر به تساوی شود، 3 امتیاز و هر گلی که اختلاف نتیجه را بیشتر کند، یک امتیاز تعلق گرفت. اگر اختلاف گل‌های دو تیم بیش از دو گل باشد، به گل‌های بعدی هر مهاجم امتیازی داده نشد.

بر اساس این رده‌بندی محمد صلاح با اختلاف زیاد در صدر فهرست مهم‌ترین گلزنان لیگ برتر بریتانیا قرار گرفت. محمد صلاح در این فهرست از شرکت سپورتینگ بیت 52 امتیاز گرفت. پس از او الکساندر لاکازیت، مهاجم فرانسوی آرسنال با 35 امتیاز و هری کین، مهاجم و کاپیتان تاتنهام با 32 امتیاز در رده‌های دوم و سوم ایستادند. جیمی فاردی انگلیسی و سرجیو آگوئروی آرژانتینی نیز 30 امتیاز گرفه و در رده‌های چهارم پنجم قرار گرفتند.

محمد صلاح در فصل جاری 10 بار برای لیورپول گل پیروزی به ثمر رساند و 7 بار دیگر زمانی که تیمش جلو افتاده بود، دروازه حریفان را باز کرد.