.
.
.

ویدئو...مطالبات قومی طی بازی تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم‌های فوتبال استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز روز جمعه 15 فوریه 2019 در ورزشگاه آزادی و در چارچوب بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران به مصاف هم رفتند و تیم تراکتور در میان حضور پرشور هوادارانش میزبان خود را با نتیجه یک بر صفر شکست داد.

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در حضور 70 هزار تماشاگری که برای تماشای بازی این تیم با استقلال تهران در دور برگشت لیگ برتر فوتبال ایران آمده بودند، توانست با تک گل اشکان دژاگه حریف را شکست دهد.

وبگاه ورزش3 گل اشکان دژاگه که در دقیقه 52 به ثمر رسید را اینگونه تشریح کرد. «احسان حاج‌صفی به خوبی اشکان دژاگه را در سمت راست زمین دید و به زیبایی منطقه بازی را با پاس بلند پای چپ عوض کرد که دژاگه پس از حمل توپ و شوت زمینی تماشایی گل اول تراکتورسازی برابر استقلال را به ثمر رساند.»

هزاران هوادار تراکتورسازی تبریز که از شهرهای مختلف به تهران آمده بودند، روی سکو‌های ورزشگاه آزادی مطالبات قومی خود را فریاد زدند. فعالان سیاسی تورک، شعارهای هواداران تبریزی را #حق_تحصیل_به_زبان_مادری، #حق_تعیین_سرنوشت، #آزادی_زندانیان_سیاسی و احیای آذربایجان یکپارچه به پایتختی تبریز گزارش کردند.

ورزشگاه‌ها در ایران مدت‌هاست که به صحنه مطالبات قومی بدل شده و هواداران تیم‌های مختلف در تهران، اهواز، تبریز و دیگر شهرهای ایران از فرصت حضور در ورزشگاه استفاده کرده و مطالبات خود را به شکل مسالمت‌آمیز مطرح می‌کنند.