فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک دونده فرانسوی طی 7 روز در 7 دوی ماراتن در 7 قاره جهان شرکت می‌کند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  یک دونده دوی ماراتن فرانسوی که پیش از این به وکالت می‌پرداخت در هفت مسابقه دوی ماراتن در هفت قاره مختلف جهان شرکت می‌کند. او این کار را طی هفت روز پشت سر هم انجام می‌دهد.

  ستفانی جیکیل 36 ساله چالش دشوار خود را روز پنج‌شنبه 7 فوریه 2019 آغاز کرد. او در این مدت در قطب جنوب در قاره جنوبگان (آنتارکتیکا)، کیپ‌تاون آفریقای جنوبی در قاره آفریقا، برث استرالیا، در قاره اقیانوسیه، دبی امارات در قاره آسیا، مادرید اسپانیا در قاره اروپا، سانتیاگوی شیلی در قاره آمریکای جنوبی و میامی آمریکا در قاره آمریکای شمالی در مسابقات ماراتن شرکت می‌کند.

  این دونده فرانسوی به روزنامه لوپاریزیان فرانسه گفت که خود را به خوبی برای این چالش دشوار آماده کرده و تنها مشکل او، کمبود خواب و اختلاف زیاد درجه حرارت مناطق مختلف جهان است.

  او در سال 2018 و در فرانسه توانست در عرض 24 ساعت، 215 کیلومتر و 384 متر بدود. بیکا بیتزی، دونده آمریکا در این زمینه رکورددار است. او در سال 2016 توانست در 24 ساعت، 295 کیلومتر بدود. جیکیل امیدوار است بتواند با شکستن رکورد بیتزی، بتواند پول بیشتری از افراد و شرکت‌های مختلف برای کمک به یک موسسه حمایت از کودکان بیمار جذب کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران