فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • قطر امارات را برد و برای اولین بار به فینال جام ملت‌های آسیا رفت

  منبع: دبی-العربیه.نت

  تیم‌های ملی امارات متحده عربی و قطر در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا روز سه‌شنبه 29 ژانویه 2019 به مصاف هم رفتند و قطر با پیروزی 4 بر صفر توانست برای اولین بار در تاریخ این کشور به فینال جام‌ ملت‌ها راه یابد.

  امارات متحده عربی که در مرحله یک چهارم نهایی، استرالیا، قهرمان دوره پیش را حذف کرده بود، به مصاف قطری رفت که در مرحله پیش کره جنوبی را شکست داده بود. امارات و قطر در ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی به مصاف هم رفتند و داوری این بازی را سزار راموس از مکزیک با کمک دو هموطنش میگل آنخل هرناندز و آنتونین مورین بر عهده گرفت.

  قطری‌ها با چهار گلی که در دقایق 22 توسط بوعلام خوخی، 37 توسط المعز علی، حسن الهیدوس در دقیقه 80 و حسن اسماعیل در دقیقه 93 به ثمر رساندند، توانستند برای اولین بار در تاریخ خود به فینال بروند و اماراتی‌ها را که در سال 1996 به فینال رسیده بودند، از حضور مجدد در این بازی محروم کنند.

  در این بازی اماراتی‌ها با ترکیب خالد عیسی، فارس جمعه، اسماعیل احمد محمد، خمیس اسماعیل، ولید عباس، علی حسن، ماجد حسن احمد، عامر عبدالرحمن(46- اسماعیل مطر)، بندر محمد الاحبابی، اسماعیل سالم الحمادی(51- احمد خلیل)، سیف راشد ناصر و علی احمد مبخوت با سرمربیگری آلبرتو زاکرونی و قطری‌ها با ترکیب سعد الشیب، کریم بوضیاف، طارق سلمان، پدرو کوریا، عبدالکریم حسن، سالم الهاجری، عاصم عمر مادیبو، بوعلام خوخی، حسن الهیدوس، اکرم عفیف و المعز علی با سرمربیگری فلیکس سانچز حضور یافتند.

  تیم امارات پس از اخراج اسماعیل احمد درپی ضربه ارنج به سالم الهاجری بازی را 10 نفره به پایان برد.

  قطر اول فوریه 2019 در وزشگاه شهرک ورزشی زاید در بازی فینال به مصاف ژاپن می‌رود. ژاپن توانست در مرحله نیمه نهایی با نتیجه پرگل 3 بر صفر ایران را از پیش رو بردارد.

  ژاپن تا کنون چهار بار قهرمان جام ملت‌ها شده و قطر اولین بار است به فینال می‌رود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران