فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • علی مطهری: رفتار تیم ملی موید اتهام آمریکا به ایران درباره تروریسم است

  نائب‌ رئیس مجلس ایران خواستار تنبیه سه بازیکن تیم ملی ایران شد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  علی مطهری، نائب‌ رئیس مجلس ایران با انتشار پستی در صفحه ایسنتاگرامی از عملکرد بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نیمه‌نهایی به شدت انتقاد کرده و ضمن درخواست تنبیه سه تن از آنان، گفت که رفتار آنها موید اتهام آمریکا به ایران درباره تروریسم است.

  تیم‌های ملی ایران و ژاپن در چارچوب رقابت‌های مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا 2019 روز دوشنبه 28 ژانویه 2019 در امارات به مصاف هم رفتند و ژاپنی‌ها با نتیجه پرگل 3 بر صفر ایران را شکست دادند.

  علی مطهری در مطلبی تحت عنوان «هم در فوتبال و هم در اخلاق باختیم » درباره این باخت نوشت: « باخت ما در مقابل ژاپن نشان داد که تیم ملی فوتبال کشور ما، هم از نظر روحی و روانی آماده برای مسابقات بزرگ نبوده و هم از نظر اخلاقی و فرهنگی. تیمی که با خوردن یک گل از هم می‌پاشد و نمی‌تواند داشته‌های خود را به نمایش بگذارد، از نظر روحی و روانی آماده نیست و معلوم می‌شود از این جهت روی آن کار نشده است.»

  لحظاتی قبل از پایان بازی و با مسجل شدن باخت ایران، تعدادی از بازیکنان تیم ملی ایران با حریف درگیر شدند. مطهری این اقدام بازیکنان ایران را تایید بر اتهام آمریکا به ایران درباره تروریسم دانست و نوشت: «همچنین تیمی که پس از باخت در مقابل تیم مقابل، عنان از کف می‌دهد و به افراد تیم حریف حمله‌ور می‌شود، علاوه بر فوتبال در اخلاق هم باخته است وملت خود را هم در افکار عمومی جهان بازنده کرده است. وقتی ما در دنیا از سوی آمریکا و اسرائیل منافقانه متهم به حمایت از تروریسم و خشونت هستیم، رفتاری که آقایان آزمون و حاج‌صفی و رضائیان از خود نشان دادند و در مقابل چشم مردم جهان قرار گرفت ضربه‌ای مهلک به ملت ایران بود و این افراد باید تنبیه شوند. اینها بازی در تیم ملی را با بازی در کوچه و محله اشتباه گرفته‌اند و نمی‌فهمند که رفتار آنها رفتار و اخلاق و فرهنگ ملت ایران را به دنیا منتقل می‌کند.»

  View this post on Instagram

  هم در فوتبال و هم در اخلاق باختیم باخت ما در مقابل ژاپن نشان داد که تیم ملی فوتبال کشور ما، هم از نظر روحی و روانی آماده برای مسابقات بزرگ نبوده و هم از نظر اخلاقی و فرهنگی. تیمی که با خوردن یک گل از هم می‌پاشد و نمی‌تواند داشته‌های خود را به نمایش بگذارد، از نظر روحی و روانی آماده نیست و معلوم می‌شود از این جهت روی آن کار نشده است. همچنین تیمی که پس از باخت در مقابل تیم مقابل، عنان از کف می‌دهد و به افراد تیم حریف حمله‌ور می‌شود، علاوه بر فوتبال در اخلاق هم باخته است وملت خود را هم در افکار عمومی جهان بازنده کرده است. وقتی ما در دنیا از سوی آمریکا و اسرائیل منافقانه متهم به حمایت از تروریسم و خشونت هستیم، رفتاری که آقایان آزمون و حاج‌صفی و رضائیان از خود نشان دادند و در مقابل چشم مردم جهان قرار گرفت ضربه‌ای مهلک به ملت ایران بود و این افراد باید تنبیه شوند. اینها بازی در تیم ملی را با بازی در کوچه و محله اشتباه گرفته‌اند و نمی‌فهمند که رفتار آنها رفتار و اخلاق و فرهنگ ملت ایران را به دنیا منتقل می‌کند. از سوی دیگر اعتراض بیش از حد به داور که در بازیهای داخلی ما یک رسم و عادت شده است، خود را در بازی ملی نشان داد و شد آنچه که نباید می‌شد. باید از همه اینها برای آینده درس گرفت. خلاصه، تیمی که می‌توانست قهرمان آسیا شود، به خاطر ضعف روحی و روانی و اخلاقی نتوانست به این مقام برسد و دل مردم را که در شرایط فعلی به شدت به آن نیاز داشتند شاد کند. این تیم همه شرایط قهرمانی را داشت اما شخصیت قهرمانی را نداشت.

  A post shared by علی مطهری Ali Motahari (@alimotahari_ir) on

  او در پایان تیم ملی ایران را تیمی فاقد «شخصیت قهرمانی» توصیف کرد که « به خاطر ضعف روحی و روانی و اخلاقی نتوانست به این مقام برسد و دل مردم را که در شرایط فعلی به شدت به آن نیاز داشتند شاد کند.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران