فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله اینستاگرامی اشتباه کاربرانی از ایران به صحفه یک دونده ژاپنی

  منبع: دبی-العربیه.نت

  در پی باخت تیم ملی ایران به ژاپن با نتیجه پر گل 3 بر صفر در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا، تعداد قابل توجهی از کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی به صفحه یک ورزشکار ژاپنی حمله کرده و هزاران کامنت که برخی از آنها توهین‌آمیز است نوشتند، غافل از اینکه این صفحه به یک دونده ماراتن تعلق دارند نه فوتبالیستی که دو گل به ایران زد.

  صفحه اینستاگرام سوگورو اوزاکا، دونده ژاپنی دوی ماراتن پس از باخت تیم ملی ایران به ژاپن در جام ملت‌های آسیا شاهد یک حمله اینستاگرامی گسترده از سوی هواداران تیم ملی ایران بود. این افراد که «سوگورو اوزاکا» را با «یویا اوزاکا» اشتباه گرفته بودند، هزاران کامنت توهین آمیز در صفحه این ورزشکار نوشتند.

  یویا اوزاکا در برد 3 بر صفر تیمش برابر ایران، توانست در دقایق 56 و 67 دو گل برای ژاپن به ثمر برساند تا با حذف ایران، سند صعود تیمش به بازی فینال را امضاء کند.

  در سوی مقابل سوگورو اوزاکا دونده دوی ماراتن است که در المپیک تابستانی 2011 در شن‌ژن چین و در مسابقات بین‌المللی فوکائوی ژاپن در دوی 10 کیلومتر استقامت مدال طلا بگیرد. او در بازی‌های جام جهانی دو میدانی 2013 در مسکو در رده 21 و در مسابقات جهانی دومیدانی 2015 در پکن در رده 22 ایستاد.

  موضوع نظردهی برخی کاربران ایرانی در اینستاگرام بارها و بارها خبرساز شده است. پیش از این نیز صفحات باراک اوباما، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، دوست دختر کریستیانو رونالدو، لاگاتزتا دلو اسپورت روزنامه شهیر ایتالیایی، دیمیتری پایت فوتبالیست فرانسوی، کارلوس کی‌روش و ده‌ها صفحه دیگر نیز مکانی برای کامنت نویسی مثبت و یا منفی شد.

  حجم حضور کاربران ایرانی در صفحات اینستاگرام مشاهیر که گاهی به صورت حمله دسته جمعی بوده به نحوی است که بارها از سوی رسانه‌ها معتبر جهان پوشش داده شده و در یک مورد نادر، اعتراض "عادل فردوسی‌پور" مجری مشهور ایرانی را در یک برنامه زنده تلویزیونی برانگیخته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران