.
.
.

تیم ایران که شکست ناپذیر به نظر می‌آمد، سه بر صفر مقابل ژاپن باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی ایران که در جام ملت‌های 2019 طی پنج مسابقه اخیرش شکست ناپذیر به نظر می آمد با باخت 3 بر صفر مقابل تیم فوتبال ژاپن از این جام خداحافظی کرد.

در مرحله نیمه نهایی، دوشنبه 28ژانویه 2019، ایران مقابل تیم مدعی قهرمانی ژاپن قرار گرفت و سعی داشت بعد از برتری برابر یمن، ویتنام، عمان و چین، در این دیدار هم از سد حریف قدرتمند خود عبور کند و یک قدم دیگر به کسب جام نزدیک‌تر شود، اما اشتباهات ناباورانه در خط دفاعی تیم ملی، موجب شد تا شاگردان فرصت‌طلب موری‌یاسو در نیمه دوم سه گل به ایران بزنند و به پیروزی دست پیدا کنند.

ژاپنی‌ها که با وجود نمایش دور از انتظار در پنج مسابقه اخیرشان، پنج برد متوالی به دست آورده بودند، در نیمه اول مسابقه امشب بازی را مدیریت کردند و در نیمه دوم توسط یویا اوساکو(دو بار) و گنکی هاراگوچی به گل رسیدند تا با ثبت نتیجه سه بر صفر، اجازه رسیدن شاگردان کارلوس کی‌روش به فینال جام ملت‌ها را ندهند.

در دقیقه 56 پاس اوساکو به تاکومی مینامینو رسید که کنعانی‌زادگان پشت محوطه جریمه از مقابل پای او توپ را زد، اما بازیکنان ایران از جمله کنعانی‌زادگان و پورعلی‌گنجی در حالی که فکر کردند داور استرالیایی سوت زده است، توپ را رها کردند و به سمت او رفتند، اما مینامینو با زیرکی از جای بلند شد و در سمت چپ زمین صاحب توپ شد که ارسال بی‌نقص او به تیرک اول را یویا اوساکو زودتر از دفع توپ بیرانوند با ضربه سر تبدیل به گل کرد.

در دقیقه 67 پنالتی اعلام شده به سود ژاپن را یویا اوساکو به سمت راست خود و در حالی که بیرانوند به سمت مخالف شیرجه رفته بود، زد تا گل دوم ژاپن به ثمر برسد.

در دقیقه 2+90 ژاپنی ها‌ها با توپ‌گیری از ملی پوشان ایران حمله سریعی تدارک دیدند که گنکی هاراگوچی با عبور از سد رامین رضاییان و شوت پای چپ گل سوم تیمش را به نام خود ثبت کرد.