.
.
.

کره‌جنوبی یک گام دیگر به قهرمانی جام ملت‌ها نزدیک‌تر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه جام ملت‌های آسیا، روز سه‌شنبه 22 ژانویه 2019 تیم ملی کره‌جنوبی، یکی از شانس‌های قهرمانی با نتیجه 2 بر یک تیم ملی بحرین را شکست داد و این تیم را از دور رقابت‌ها حذف کرد.

تیم‌های ملی کره‌جنوبی و بحرین در حالی در مرحله یک هشتم نهایی روبروی هم ایستاده بودند که در دور مقدماتی، بحرین در گروه A سوم شده و کره‌جنوبی در صدر گروه C ایستاده بود. بحرین با یک پیروزی و یک تساوی و یک شکست توانسته بود 4 امتیاز بگیرد و کره‌جنوبی در گروه خود با 3 پیروزی 9 امتیاز گرفته بود.

دو تیم در ورزشگاه راشد شهر دبی به مصاف هم رفتند و داوری این بازی بر عهده از ریوجی ساتو با کمک دو هموطنش هیروشی یامائوچی و جان میهارار بود.

تیم بحرین با ترکیب سید شبر علوی، حامد محمود الشمسان، ولید محمد الحیام، سید رضا عیسی حسن، کمیل حسان الاسود، عبدالوهاب علی الصافی، علی جعفر مدن(58- سامی محمد الحسینی)، محمد جاسم مرهون(71- مهدی فیصل حمیدان)، جمال راشد عبدالرحمن، سید ضیاء سیدسعید و محمد سعد الرمیحی با سرمربیگری میروسلاو سکوب و کره جنوبی با ترکیب کیم سئونگ یو، کیم مین جائه، کیم یونگ وون، لی یونگ، هانگ چول، جانگ وو یونگ، هوانگ این بئوم(89- لی سئونگ وو)، هوانگ هی چان(80- جی دونگ وون)، لی چونگ یونگ(68- جو سه جونگ)، سون هئونگ مین، هوانگ اوی‌جو زیر نظر پائولو بنتودر این بازی حاضر شدند.

بازی دو تیم در وقت قانونی با نتیجه تساوی 1 بر 1 به پایان رسید و کره‌ای‌ها در وقت اضافه یک گل دیگر زدند و برنده بازی شدند. گل‌ بحرین را محمد سعد الرمیحی در دقیقه 77 و گل کره‌ای‌ها را هوانگ هی چاندر دقیقه 43 به ثمر رساندند.

در وقت اضافه و در دقیقه 105+2 کیم جین سو گل دوم کره‌ای‌ها را به ثمر رساند تا سند صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی و حذف بحرین را امضاء کند.

تیم ملی کره‌جنوبی با حذف بحرین از دور مسابقات روز 25ژانویه 2019 به مصاف برنده دیدار عراق و قطر می‌رود.