.
.
.

نخستین تیم مدعی قهرمانی از جام ملت‌های آسیا حذف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی سعودی که به‌عنوان دومین تیم مرحله گروهی به دور یک هشتم نهایی جام ملت‌های 2019 رسیده بود، امروز به مصاف ژاپن، صدرنشین گروه F رفت.

این تیم شروع بهتری از حریف خود داشت و نبض بازی را در دست گرفت، اما نتوانست به گل برسد تا اینکه ژاپنی ها در دقیقه 20 روی ارسال کرنر و ضربه سر تاکهیرو تومی‌یاسو در نخستین حمله خود به گل رسیدند و دروازه محمد العویس را باز کردند.

در ادامه مسابقه، سعودی‌ها تلاش زیادی برای جبران نتیجه کردند و تا پایان مسابقه مالکیت 76 درصدی داشتند و با 15 شوت به دنبال زدن گل تساوی بودند، اما در روزی که تنها یکی از شوت‌های آنها داخل چارچوب بود و از سوی دیگر دفاع نفوذناپذیر تیم ژاپن اجازه گلزنی به آنها نداد. در نهایت شاگردان پیتزی در جبران نتیجه به موفقیت دست نیافتند تا در نهایت تیم ژاپن راهی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌ها شود.

گفتنی است، بازیکنان ژاپن، ساعت 16:30 روز پنج‌شنبه هفته جاری، دیدار مرحله یک چهارم نهایی خود را در استادیوم هزاع بن زاید العین مقابل تیم ملی ویتنام برگزار می‌کنند که تیم برتر این مسابقه، باید در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده جدال تیم‌های ایران و چین برود.