.
.
.

حذف شگفت‌انگیز شگفتی‌ساز جام ملت‌های آسیا

اردن 1 (2) ویتنام 1 (4)

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در اولین بازی دور یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا روز یکشنبه 20 ژانویه 2018 دو تیم اردن و ویتنام به مصاف هم رفتند و ویتنام که توانسته بود تنها به دلیل یک کارت زرد کمتر به این دور از رقابت‌ها برسد، در ضربات پنالتی اردنی را حذف کرد که اولین صعودکننده به این مرحله از رقابت‌ها بود.

تیم ملی اردن که در گروه B توانسته بود در اولین بازی خود، استرالیا، قهرمان دوره پیش را شکست داده و سوریه را شکست داده و با فلسطین تساوی کرده و با 7 امتیاز در رده اول گروه بایستند در دور یک هشتم نهایی به مصاف ویتنامی رفت که تنها توانسته بود یمن، یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های این رقابت‌ها را شکست دهد و با 3 امتیاز، پس از ایران و عراق در رده سوم گروه D ایستاده و تنها به دلیل داشتن یک کارت زرد کمتر از سایر تیم‌های سوم، به دور بعد راه یابد.

در این بازی که در استادیوم راشد آل‌مکتوم دبی برگزار شد، تیم اردن توانست در دقیقه بهاء عبدالرحمن در دقیقه 39 به گل برسد. کانگ فونگ انگوینگ توانست در دقیقه 51 گل تساوی ویتنامی‌ها را به ثمر برساند. بازی در 90 دقیقه وقت اصلی با همین نتیجه به پایان رسید و در وقت اضافی نیز دو تیم نتوانستند کاری از پیش ببرند و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

در ضربات پنالتی ویتنامی توانستند اردن را با حساب 4 بر 2 شکست دهند و تیمی که خود شگفتی‌ساز مسابقات بود را به طرز شگفت‌انگیزی شکست داده و از دور مسابقات حذف کنند.

ویتنام 24 ژانویه با برنده دیدار پادشاهی عربی سعودی و ژاپن دیدار خواهد کرد. سعودی و ژاپن 21 ژانویه به مصاف هم می‌روند.