.
.
.

ایران عمان را با دو گل برد و حریف چین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی ایران روز یکشنبه 20 ژانویه 2019 در چارچوب بازی‌های دور یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی به مصاف تیم ملی عمان رفت و این تیم را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد.

تیم ملی ایران در دور مقدماتی در گروه D قرار داشت و با کسب دو پیروزی و یک تساوی و با 7 امتیاز در رده اول ایستاد. در سوی مقابل عمانی‌ها در گروه E قرار داشتند و با 3 امتیازی که از تک برد خود مقابل ترکمنستان به دست آورده بودند به عنوان تیم سوم راهی دور بعدی شده بود.

در ثانیه 55 بازی عمانی‌ها صاحب یک ضربه پنالتی شدند ولی دروازه‌بان ایران ضربه عبدالعزیز مبارک را مهار کرد و عمانی‌ها نتوانستند به اولین گل خود برسند. در ادامه بازی ایران در دقیقه 32 توسط علیرضا جهانبخش و در دقیقه 40 توسط اشکان دژآگه از روی ضربه پنالتی به گل رسید.

در نیمه دوم نیز ایرانی‌ها تلاش کردند گل‌های بیشتری به ثمر برسانند و در سوی مقابل نیز عمانی‌ها کوشیدند نتیجه را تغییر بدهند ولی توپی از خط دروازه‌ها نگذشت و بازی با همان نتیجه 2 بر صفر به پایان رسید تا ایران حریف چین شده و عمان با این دور از رقابت‌ها خداحافظی کند.

چین هم امروز یکشنبه با نتیجه 2 بر 1 از سد تایلند گذشته بود تا بتواند در 24 ژانویه با برنده دیدار عمان و ایران دیدار کند.