.
.
.

قطر از سد سعودی گذشت و صدرنشین گروه E شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم‌های ملی فوتبال سعودی و قطر روز پنج‌شنبه 17 ژانویه 2019 به مصاف هم رفتند و قطر با پیروزی 2 بر صفر صدرنشین گروه E شد و به دور بعد راه یافت.

تیم‌های ملی سعودی و قطر که هر کدام با کسب دو پیروزی از بازی قبلی 6 امتیاز کسب کرده و صعود را به دور بعد مسجل کرده‌ بودند، برای تعیین تیم اول گروه در ورزشگاه شهرک ورزشی زاید در ابوظبی به مصاف هم رفتند.

قطری‌های با دو گل دقایق 46 و 80 المعز علی عبدالله توانستند این بازی را به نتیجه دو بر صفر به پایان برده و با کسب 9 امتیاز از 3 بازی به عنوان صدرنشین گروه E به دور بعدی راه یابند.

کیم دونگ‌جین از کره‌جنوبی با کمک دو هموطنش یون کوانگ یئول و پارک سانگ‌جین قضاوت این بازی را بر عهده داشتند.

تیم ملی سعودی با ترکیب محمد العویس، محمد آل فتیل، علی هادی البلیهی، محمد البریک، حمدان الشمرانی، عبدالله عطیف، عبدالرحمن غریب، حسین المقهوی، هتان باهبری، یحیی الشهری و فهد المولد و با سرمربیگری خوان آنتونیو پیزی و تیم قطر با ترکیب سعد الشیب، بسام الراوی، طارق سلمان، پدرو کوریا، عبدالکریم حسن، عاصم عمر مادیبو، عبدالعزیز حاتم، بوعلام خوخی، حسن الهیدوس، اکرم حسن عفیف و المعز علی و با هدایت فلیکس سانچز در این بازی حاضر شدند.

دیگر بازی این گروه میان کره‌شمالی و لبنان برگزار شد. این دو تیم که از بازی‌های قبلی خود هیچ امتیازی کسب نکرده بودند، همزمان با بازی سعودی و قطر به مصاف هم رفتند و لبنانی‌ها توانستند با نتیجه 3 بر 1 از سد کره گذشته و در رده سوم گروه بایستند.

با پایان بازی‌های این گروه، قطر با 9 امتیاز، سعودی با 6 امتیاز، لبنان با 3 امتیاز و کره‌شمالی بدون امتیاز در رده‌های اول تا چهارم قرار گرفتند. صعود قطر و سعودی از پیش هم مسجل شده بود ولی لبنانی‌ها با بردی که کسب کردند، امیدوارند بتوانند به عنوان یکی از تیم‌های سوم به مرحله بعد بروند.