.
.
.

جام ملت‌های آسیا: کره‌شمالی 1 لبنان 4

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو تیم ملی کره‌شمالی و لبنان که از دو بازی خود در گروه E جام ملت‌های آسیا مقابل سعودی و قطر متحمل دو شکست شده و امتیازی کسب نکرده بودند، روز پنج‌شنبه 17 ژانویه به مصاف هم رفتند و لبنانی‌ها توانستند با نتیجه 4 بر 1 کره‌شمالی را شکست دهند.

از آنجا که با کسب دو پیروزی توسط سعودی و قطر، چهره صعودکنندگان گروه E مشخص شده بود، دو تیم ملی لبنان و کره‌شمالی تنها امید خود برای صعود به مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا را در بازی آخر جستجو می‌کردند.

در این بازی که در ورزشگاه شارجه برگزار شد، لبنانی‌ها با سه گل فلیکس میشل در دقیقه 27، هلال الحلوه در دقیقه 66 و حسن معتوق در دقیقه 80 و کره‌ با تک گل پاک کوانگ ریونگ در دقیقه 9 بازی را با حساب 4 بر 1 به سود لبنان به پایان بردند.

لبنان با 3 امتیاز ارزشمندی که از این بازی کسب کرد، امید خود برای صعود به دور بعد به عنوان تیم سوم را افزایش داد و کره‌شمالی با کسب 3 شکست از سه بازی، از دور بازی‌ها حذف شد.

در دیگر بازی این گروه، قطر با حساب 2 بر صفر از سد سعودی گذشت. با پایان بازی‌های این گروه، قطر با 9 امتیاز، سعودی با 6 امتیاز، لبنان با 3 امتیاز و کره‌شمالی بدون امتیاز در رده‌های اول تا چهارم قرار گرفتند. صعود قطر و سعودی از پیش هم مسجل شده بود ولی لبنانی‌ها با بردی که کسب کردند، امیدوارند بتوانند به عنوان یکی از تیم‌های سوم به مرحله بعد بروند.