.
.
.

سعودی دومین برد خود را در جام ملت‌های آسیا ثبت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی فوتبال سعودی در دومین دیدار خود در چارچوب گروه E جام ملت‌های آسیا که در امارات متحده عربی برگزار می‌شود، توانست با نتیجه 2 بر صفر از سد لبنان بگذرد و با کسب 6 امتیاز از دو بازی، صعود خود به دور بعدی این رقابت‌ها را قطعی کند.

تیم‌های ملی فوتبال سعودی و لبنان روز شنبه 12 ژانویه 2019 در ورزشگاه آل‌مکتوم شهر دبی به مصاف هم رفتند و سعودی‌ها با نتیجه 2 بر صفر و با گل‌های فهد المولد در دقیقه 12 و حسین المقهوی در دقیقه 67 پیروز این بازی شدند.

داوری این بازی را علی صباح از عراق بر عهده داشت و ابوبکر العمری و راشد حامی علی او را در امر قضاوت یاری می‌کردند.

خوان آنتونیو پیزی، سرمربی تیم ملی سعودی بازی را با ترکیب محمد العویس، محمد آل فتیل، علی هادی البلیهی، محمد البریک، حمدان الشمرانی، عبدالله عطیف، عبدالعزیز البیشی، حسین المقهوی، هتان باهبری، سالم الدوسری و فهد المولد آغاز کرد و در سوی مقابل ، سرمربی لبنان مهدی خلیل، رابرت ملکی، معتز بالله الجنیدی، جوان العمری، جورج فلیکس ملکی، هیثم فاعور، علی حمام، قاسم الزین، محمد حیدر، حسن معتوق و هلال الحلوه را در ترکیب ابتدایی خود قرار داد.

سعودی با کسب این پیروزی و با توجه به پیروزی پرگل بازی پیشین خود در مقابل کره شمالی با 6 امتیاز از 2 بازی در صدر گروه E ایستاد و صعود خود به دور بعدی را مسجل کرد. لبنان نیز بازی پیشین خود را با نتیجه 2 بر صفر به قطر باخته بود، در انتهای جدول این گروه ایستاد. دیگر بازی این گروه میان قطر و کره شمالی، روز یکشنبه 13 ژانویه برگزار خواهد شد.

بازی سعودی‌ها روز 17 ژانویه برگزار می‌شود و آنها باید با تیم ملی قطر روبرو شوند و لبنانی‌ها نیز در همان روز به مصاف کره شمالی می‌روند.