.
.
.

پیروزی ژاپن، ازبکستان و قطر در ادامه مسابقات جام ملت های آسیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا، در گروه F تیم‌های ملی ژاپن و ترکمنستان به دیدار هم رفتند که ژاپن با وجود شکست در نیمه نخست، بازی را به سود خود پایان داد.

در چارچوب مسابقات جام ملت های آسیا، چهارشنبه 9 ژانویه 2019، در شرایطی که پیش بینی می‌شد بازی با ترکمنستان، یک بازی آسان برای ژاپن باشد اما در عمل چنین نشد. ژاپن در نیمه نخست تا پیش از گل ترکمنستان تیم برتر میدان بود و چند موقعیت گلزنی خلق کرد. ترکمنستان نیز یک بار روی ضربه کرنر تا آستانه گشودن دروازه ژاپن پیش رفت. در نهایت با گل امانوف، توانست پیشی بگیرد.

ژاپن پس از دریافت گل باز هم صاحب چند موقعیت شد اما در نهایت ترکمنستان پیروز نیمه اول شد.

نیمه دوم اما جریانی متفاوت داشت. ژاپن توانست با 2 گل پیاپی ترکمنستان را غافلگیر کند. فشار ژاپن پس از به ثمر رساندن گل دوم کاهش نیافت و آنها به دنبال گل‌های بیشتر بودند. ترکمنستان که به نظر می‌رسید توان حملات بیشتری را ندارد به دفاع و استفاده از ضد حملات دل بسته بود اما گل ریتسو دوآن کار سبزپوشان را یکسره کرد. پنالتی ترکمنستان تنها اختلاف را کاهش داد اما این ژاپن بود که جام را با پیروزی آغاز کرد.

پیروزی ازبکستان مقابل عمان

ازبکستان در دور اول مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 موفق شد عمان را شکست دهد.

عادل احمدوف، در دقیقه 34 دروازه عمان را با یک ضربه کاشته تماشایی گشود و ازبکستان را پیش انداخت، اما محسن القسانی در دقیقه 72 و در صحنه‌ای مشکوک به آفساید، بازی را به تساوی کشاند. این پایان کار نبود و الدور شاهمرادوف که در دقیقه 83 وارد زمین شده بود، گل دوم و برتری شاگردان هکتور کوپر را در دقیقه 85 به ثمر رساند.

با این نتیجه، ازبکستان با سه امتیاز و تفاضل گل کمتر از ژاپن، در جایگاه دوم جدول گروه F قرار گرفت و عمان بدون امتیاز در رتبه سوم جدول ایستاد.

در این مسابقه، جلال‌الدین ماشاریپوف و ایگناتی نستروف از تیم ازبکستان کارت زرد گرفتند. همچنین اگور کریمتس، مدافع تیم ازبکستان در دقیقه 1+90 با دریافت کارت قرمز مستقیم، از زمین اخراج شد.

پیروزی قطر بر لبنان

در آخرین بازی از دور اول دیدارهای گروهی جام ملت‌های آسیا 2019 تیم ملی فوتبال قطر مقابل لبنان صف‌آرایی کرد و در دیداری کم افت و خیز در نیمه اول و پرحادثه در نیمه دوم موفق شد حریف خود را با نتیجه 2 بر 0 از پیش رو بردارد.

در نیمه اول هیچ یک از دو تیم نتوانستند موقعیت تأثیرگذاری روی دروازه یکدیگر خلق کنند و بازی بسیار کم افت و خیز و خسته‌کننده دنبال شد.

در نیمه دوم دو تیم توانستند چند موقعیت گلزنی بر روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند. در دقیقه 65، بسام الراوی توانست روی یک ضربه ایستگاهی دیدنی دروازه لبنان را باز کند تا قطری‌ها 1 بر 0 پیش بیفتند. در دقیقه 79، معز علی روی ریباند یک توپ توانست برای بار دوم دروازه لبنان را باز کند.