.
.
.

راهکار قطری‌ها برای جلوگیری از بازگشت نیمار به بارسلونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی بالا گرفتن اخبار مربوط به احتمال بازگشت نیمار ستاره برزیلی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن به تیم سابقش بارسلونای اسپانیا، قطری‌ها به عنوان مالکان تیم فرانسوی برای جلوگیری از انتقال نیمار، او را به عنوان سفیر بانک ملی قطر تعیین کردند.

نیمار تابستان 2017 با قیمت 222 میلیون یورو از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن منتقل شد تا عنوان گران‌ترین بازیکن تاریخ لقب گیرد ولی حالا تصمیم گرفته است به بارسلونا برگشته و یا حتی رئال مادرید برود.

قطری‌ها برای جلوگیری از انتقال نیمار به یکی از این دو تیم، او را به عنوان سفیر بانک قطر تعیین کردند. بانک ملی قطر در وبسایت خود نوشت: «براساس توافق انجام شده مجموعه QNB امتیاز انحصاری استفاده نیمار از این برند در همه کمپین‌های تجاری و رسانه‌ای در همه فعالیت‌های اساسی خود را به دست آورده و این موضوع نشان از خواست این شرکت برای تبلیغ این برند تجاری در سطح جهانی است».

براساس این قرارداد که پدر نیمار با آن موافقت کرده، نیمار به عنوان سفیر جهانی بانک ملی قطر تعیین شد.

پیش از این وبگاه گل فاش کرد که مدیران باشگاه بارسلونای اسپانیا بازگشت نیمار، ستاره برزیلی سابق این تیم که در تابستان 2017 با قراردادی 222 میلیون یورویی به پاری‌سن ژرمن فرانسه رفت را به عذرخواهی رسمی او از باشگاه بارسلونا و هواداران آن مشروط کرده‌اند.

یک نشریه بریتانیایی در نوامبر 2018 فاش کرد که نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهوری اسبق فرانسه اعطای میزبانی به قطر را مشروط به خرید باشگاه پاری‌سن‌ژرمن و تاسیس یک شبکه تلویزیونی ورزشی در فرانسه کرده بود. نشریه «بلیچر ریپورت» بریتانیا مجموعه دیگری از اسناد مرتبط با میزبانی غیرقانونی جام جهانی در قطر منتشر کرد که در آن رئیس‌جمهوری وقت فرانسه، واگذاری میزبانی جام جهانی 2022 به قطر را مشروط به خرید باشگاه پاری‌سن‌ژرمن و تاسیس یک شبکه تلویزیونی ورزشی در فرانسه کرده بود.

در اسناد منتشر شده توسط بلیچر ریپورت آمده: « در یکی از نشست‌های سال 2010، نیکولا سارکوزی از تمیم، امیر فعلی قطر خواست یک باشگاه فرانسوی را خرید و شبکه تلویزیونی «بی‌ان سپورت» را در فرانسه تاسیس کند و پس از آن قطر حق میزبانی جام جهانی 2022 را به دست خواهد آورد».