.
.
.

دختر پرسپولیسی با ظاهر مردانه هم نتوانست وارد استادیوم شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک دختر پرسپولیسی با ظاهر مردانه سعی کرد وارد استادیوم شود اما پس از شناسایی، ظاهر مردانه این هوادار زن هم باعث ورود او به استادیوم آزادی نشد.

به گزارش افکارنیوز، یکشنبه 25 نوامبر ماموران ورزشگاه آزادی یکی از هواداران زن را که با ظاهری مردانه قصد حضور در ورزشگاه آزادی را داشت شناسایی کردند و مانع حضور او در ورزشگاه شدند. این هوادار که تلاش کرده بود با ظاهری مردانه از نزدیک تماشاگر بازی پرسپولیس مقابل تراکتور سازی باشد، شناسایی شد.

این اتفاق جدیدی نیست و در گذشته نیز هواداران زن بسیاری تلاش کرده بودند تا وارد ورزشگاه آزادی و سایر ورزشگاه های کشور شوند که البته تعدادی از آن ها موفق به انجام این کار شده بودند.

در ایران ورود زنان به استادیوم های ورزشی ممنوع است. دلیل این کار اعتقاد به لزوم جداسازی زن و مرد و دیدگاه‌های مراجع تقلید شیعه در این باره است. در سال‌های دهه‌های هفتاد و هشتاد این موضوع با درخواست زنان برای دیدن بازی‌های ورزشی خصوصاً فوتبال که محبوبترین ورزش ایران است، جدی‌تر شد و فشار کنفدراسیونهای ورزشی آسیایی و جهانی برای پایان دادن به این ممنوعیت ابعاد تازه‌تری به این موضوع داد. ممنوعیت تماشای بازی در ورزشگاه‌ها برای زنان نوعی تبعیض جنسی شمرده می‌شود.