.
.
.

سرجیو راموس به دوپینگ در فینال لیگ قهرمانان 2017 متهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

طبق گزارش سایت افشاگر «فوتبال لیکس» شنبه 24 نوامبر تست دوپینگ سرجیو راموس در فینال لیگ قهرمانان 2017 مقابل یوونتوس مثبت بوده است. یوفا اما پس از توضیح رئال مادرید هیچ اقدامی علیه آن انجام نداد . رئال مادرید در بازی فینال با نتیجه 4-1 پیروز شد اما پروتکل دوپینگ در این بازی نادیده گرفته شد. راموس مدافع رئال مادرید قبل از دیدار فینال از یک ماده ممنوعه استفاده کرده بود و نتیجه آزمایش دوپینگ او مثبت بود.

یوفا پس از عذرخواهی رئال مادرید این موضوع را پذیرفت و به یوفا گفتند که راموس اشتباهی دارو را استفاده کرده اما آنها باید به یوفا در مورد مصرف این دارو اطلاع می‌دادند (هر دو دارو دوپینگ محسوب می‌شوند اما در صورت گزارش به یوفا مشکلی وجود ندارد. رئال یکی از داروها را گزارش کرد اما آنها از داروی دیگری که گزارش نشده بود استفاده کردند).

طبق این افشاگری تست دوپینگ از راموس مدت کمی پس از پایان فینال کاردیف انجام گرفت و اتفاق عجیب این بود که بازیکنان رئال مادرید در ابتدا از انجام تست دوپینگ خودداری کردند. رونالدو به همراه 9 بازیکن دیگر کسانی بودند که در ابتدا انجام تست دوپینگ را رد کردند.

همین مساله خود نقص قانون دیگری از یوفا است. رئال مادرید برای رد درخواست انجام تست دوپینگ این بهانه را آورد، افرادی که تست را انجام می‌دهند حرفه‌ای نیستند و آزمایش باید توسط کارکنان پزشکی خود باشگاه رئال انجام شود.

یک نکته جالب دیگر در مورد راموس به مصاحبه او برمی‌گردد. راموس در مورد مصدومیت محمد صلاح در فینال لیگ قهرمانان فصل گذشته گفت: «اگر صلاح پس از مصدومیت دارو تزریق می‌کرد می‌توانست در نیمه دوم بازی کند. من چند بار قبلا این کار را انجام داده ام و مساله بزرگی نیست».