فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بارسا در اولین ال‌کلاسیکوی بی‌ مسی و بی‌ رونالدو رئال را له کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  آبی‌اناری‌پوشان بارسلونا روز یکشنبه 28 اکتبر 2018 توانستند بدون حضور لیونل مسی شکست سنگینی به رئال مادرید تحمیل کرده و این تیم را نیوکمپ با حساب 5 بر یک شکست دهند. این اولین ال‌کلاسیکوست که نه لیونل مسی در آن حضور دارند و نه کریستیانو رونالدو.

  رئال مادرید که پس از جدایی زین‌الدین زیدان و کریستیانو رونالدو در ورزشگاه نیوکمپ به مصاف بارسلونایی رفت که لیونل مسی را به دلیل آسیب‌دیدگی در اختیار نداشت. پیش از این بازی، بارسلونا با 18 امتیاز از 9 بازی، پس از آتلتیکو مادرید که از 10 بازی 19 امتیاز دارد در رده دوم جدول لالیگا ایستاده بود. رئال مادرید نیز با 14 امتیاز از 9 بازی در رده نهم جدول حضور داشت.

  در غیاب مسی مصدوم و رونالدو که پاری‌سن ژرمن رفته، برای بارسا تراشتگن، سرجی روبرتو، پیکه، لانگله، آلبا، بوسکتس، راکیتیچ، آرتور، رافینیا، کوتینیو و سوارز و برای رئال کورتوا، ناچو، مارسلو، راموس، واران، کاسیمیرو، کروس، مودریچ، ایسکو، بیل، بنزما به زمین رفتند.

  بارسایی‌ها در این بازی خیلی زود به گل رسیدند. در دقیقه 11 جوردی آلبا از سمت چپ فرار کرد و با یک پاس در عرض دقیق توپ را به فیلیپ کوتینیو رساند و او نیز با ضربه‌ای دقیق گل اول بازی را به ثمر رساند.

  در 28 بازی رافائل واران و لوئیس سوارز در محوطه جریمه رئال با یکدیگر برخورد کردند. داور برای تشخیص صحیح دست به دامان کمک داور ویدئویی شد و ضربه پنالتی اعلام کرد. خود سوارز پشت ضربه قرار گرفت و علی رغم تشخیص درست کورتوا، توانست اختلاف را به دو گل افزایش بدهد. بازی در نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

  پنج دقیقه پس از آغاز نیمه دوم و در دقیقه 50، مارسلو روی ارسال از سمت راست ایسکو، توانست گل اول رئال را به ثمر برساند. رئالی‌ها در دقیقه 56 می‌توانستند بازی را به تساوی بکشانند ولی ضربه لوکا مودریچ، ستاره کرووات رئال به تیر دروازه بارسا خورد و گل نشد. بارسائی‌ها نیز در دقیقه 61 با شوت سوارز یک توپ به تیر دروازه رئال زدند.

  لوئیس سوارز در دقیقه 75 توانست در یک ضد حمله سریع، پاسی که از سرخی روبرتو دریافت کرده بود را با ضربه سر وارد دروازه رئال کند و بارسا را سه بر یک پیش بیاندازد.

  سوارز در دقیقه 83 نیز یک گل به ثمر رساند تا نامش را در فهرست کسانی که در ال‌کلاسیکو هت‌تریک کرده‌اند ثبت کند و تیمش را 4 بر یک جلو بیاندازد.

  در دقیقه 87 نوبت آرتورو ویدال بود با ضربه سر گل پنجم آبی‌اناری‌پوشان بارسلونا را به ثمر برساند. سوارز در دقیقه 90 می‌توانست گل چهارم خود و گل ششم تیمش را به ثمر برساند ولی ضربه او را دروازه‌بان رئال دفع کرد.

  لیونل مسی در دقیقه 26 بازی مقابل سویا در نهمین هفته از مسابقات فوتبال لیگ اسپانیا روی دست راستش به زمین خورد و مربی تیم ناچار به تعویض او شد. پس از آن بازی که با حساب 4 بر 2 به سود یاران مسی به پایان رسید، باشگاه بارسا در صفحه توئیترش نوشت: «پس از انجام معاینات پزشکی، مشخص شد که دست راست مسی شکسته و او حدود 3 هفته از مسابقات به دور خواهد بود.»

  تبلیغات