.
.
.

تعدادی از زنان ایرانی در ورزشگاه آزادی حضور یافتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با مجوز شورای تامین تهران، تعداد محدودی از زنان روز سه‌شنبه 16 اکتبر 2018 اجازه حضور در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی تیم‌های ملی ایران و بولیوی را کسب کردند.

به گزارش رسانه‌های ایران، خانواده بازیکنان تیم ملی فوتبال، همه تیم‌های ملی بانوان فوتبال و فوتسال، کارمندان زن فدراسیون فوتبال و تعدادی همیار هوادار زن اجازه یافتند برای تماشای بازی ایران و بولیوی به ورزشگاه آزادی بروند.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، درباره حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای این دیدار گفت: «بالاخره این از اقداماتی بود که باید انجام می‌شد. خوشحالیم که شورای تأمین استان تهران محبت و به ما کمک کرد تا مناسبات فیفا را هم حفظ کنیم.»

غلامحسین زمان آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران، هم از صدور مجوز برای حضور بانوان هوادار پرسپولیس در دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها سال‌هاست که از سوی فعالان اجتماعی و رسانه‌های مختلف دنبال می‌شود و هر بار نیز مقامات ایران بر ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها تاکید کرده بودند.

با این حال فعالان اهوازی در 15 می 2018 تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند که نشان می‌دهد شماری از زنان اهوازی، به شکل بی‌سابقه‌ای وارد ورزشگاه تختی این شهر شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها و تصاویر منتتشر شده، ورود این زنان، طی دیدار دو تیم جاوید و فولاد کنار دزفول صورت گرفت.

جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) روز جمعه دوم مارس گفت که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، به او قول داده که ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها را لغو کند، اما یک هفته بعد و در 8 مارس 2018 عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، اعلام کرد، ممنوعیت زنان از حضور در ورزشگاه‌ها برای تماشای فوتبال همچنان جاری است.

وزیر کشور ایران، گفت: «برای تماشای بازی فوتبال این ممنوعیت همچنان جاری است و کسانی که به آنجا مراجعه کرده بودند پلیس مانع حضورشان در ورزشگاه شد.»

در طی بازی‌های جام جهانی هواداران زن توانستند به ورزشگاه آزادی بروند و از طریق ویدیو پرژکتور بازی‌های ایران با اسپانیا و پرتغال را از نزدیک تماشا کنند.