.
.
.

این تیم ملی فوتبال بالاخره پیروز شد؛ اولین پیروزی تاریخ جبل الطارق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم ملی فوتبال جبل الطارق توانست با غلبه بر تیم ملی ارمنستان اولین پیروزی تاریخ این کشور را ثبت کند. آنها پیش از این 22 بار شکست خورده بودند. این تیم ملی آنقدر ناشناخته است که در آغاز بازی، سرود ملی کشور دیگری برایش نواخته شد.

دیدار تیم‌های ملی جبل الطارق و ارمنستان که در دسته چهارم جام ملت‌های اروپا، روز شنبه 13 اکتبر 2018 در ایروان، پایتخت ارمنستان، برگزار شد، با حساب 2 بر 1 به سود جبل الطارق به پایان رسید تا اولین پیروزی رسمی تاریخ فوتبال ملی این کشور ثبت شود.

این سومین پیروزی تاریخ فوتبال ملی جبل الطارق از زمان عضویت در اتحادیه اروپا، به عنوان یک منطقه تحت اداره بریتانیا است. آنها پیش از این در دو بازی دوستانه توانسته بودند مالت را در سال 2014 و لتونی را در سال 2018 شکست دهند.

برگزارکنندگان بازی ارمنستان و جبل الطارق پیش از آغاز بازی، سرود ملی لیختنشتاین را نواختند. فدراسیون فوتبال ارمنستان در توئیتر نوشت: «از مدیر هیات جبل الطارق بابت این اشتباه عذرخواهی شد و از تیم ملی [جبل الطارق] نیز عذرخواهی شد.»

جبل الطارق در سال 2013 به عضویت اتحادیه اروپا در آمد و از آن زمان شکست‌های سنگینی در مسابقات فوتبال متحمل شد. در سال 2016 آنها 8 بر 1 به لهستان و 7 بر صفر به آلمان و با همین نتیجه به ایرلند باختند. در سال 2017 نیز 9 بر صفر بازی را به بلژیک واگذار کردند.

کشور جبل الطارق 6 کیلومتر مربع مساحت و 33 هزار نفر جمعیت دارد. این کشور در جنوب اسپانیا و در یک منطقه صخره‌ای در سال دریای مدیترانه واقع شده است. اسپانیا خواستار پیوستن جبل الطارق به این کشور و پایان دادن به تسلط بریتانیا بر جبل الطارق است.