اتحادیه فوتبال اروپا از سال 2019 تکنولوژی کمک‌داور ویدئویی را به کار می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوفا، اتحادیه فوتبال اروپا، روز پنج‌شنبه 27 سپتامبر 2018 اعلام کرد که تکنولوژی کمک‌ داور ویدئویی را از سال 2019 در جام قهرمانان اروپا و از سال 2020 در جام ملت‌های اروپا به کار خواهد گرفت.

کمیته اجرایی یوفا روز پنج‌شنبه تصمیم به استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدئویی گرفت و توضیح داد که استفاده از این تکنولوژی در جام قهرمانان از دور مقدماتی و در لیگ اروپا از مرحله گروهی آغاز خواهد شد. بازی سوپر جام اروپا در فصل آینده و نیز دور بعدی جام ملت‌های اروپا نیز شاهد استفاده از این تکنولوژی خواهد بود.

در حال حاضر مسابقات اتحادیه اروپا با دو کمک داور اضافی برگزاری می‌شود، اما موفقیت چشمگیر تکنولوژی کمک‌داور ویدئویی در جام جهانی 2018 روسیه و جام بین‌قاره‌ای 2017 اتحادیه اروپا را به استفاده از آن وا داشت.

تکنولوژی کمک‌داور ویدئویی در سطح محلی در حال حاضر در بوندس‌لیگای آلمان و مسابقات سری آ ایتالیا استفاده می‌شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز روز پنج‌شنبه اعلام کرد که کمیته اجرایی‌اش با استفاده از این تکنولوژی در جام ملت‌های آسیا که در سال 2019 در امارات متحده عربی برگزار می‌شود، موافقت کرده است.

این کنفدراسیون در وبگاهش نوشت: «پس از موافقت فیفا و هیئت بین‌المللی فوتبال (ایفاب) و مشورت با کمیته‌های مسابقات و داوری این کنفدراسیون، کمیته اجرایی با به کار گیری تکنولوژی کمک داور ویدئویی در بازی آسیایی سال 2019 در امارات متحده عربی موافقت می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید