مربی بارسلونا: از روز بازنشستگی مسی می‌ترسم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارنستو والورده، مربی بارسلونا، اعلام كرد که حضور لیونل مسی در هر تیمی، هم آزاری برای حریف است و هم باعث راحتی یارانش می‌شود.

این در حالی است که بارسا در اولین هفته از رقاب‌ های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا شامگاه سه‌شنبه 18 سپتامبر، با نتیجه 4-0 در مقابل آیندهوون به پیروز رسید؛ نتیجه‌ای که با هتریک لیونل مسی همراه بود. بدین ترتیب بارسا با سه امتیاز این بازی و تفاضل گل بهتر نسبت به اینتر در صدر قرار گرفت.

مربی بارسلونا بعد از بازی، گفت: «حضور مسی به تيم خود احساس راحتی می‌بخشد اما در عین حال یک مشکل اساسی برای تیم مقابل به شمار می‌رود. مسی یک بازیکن تعیین کننده‌ است و از گلزنی خسته نمی‌شود، مسی کارهای استثنایی انجام می‌دهد و ثباتش باعث شده این اتفاق عادی شود».

والورده افزود: «من هرگز چنین چیزی را ندیده‌ام، ما در وضعیت منحصر به فردی قرار داریم. این شرایط برای چندین سال اتفاق نیفتاده است. وقتی مسی از بازی کنار برود، پیدا کردن شخص دیگری مانند او دشوار خواهد بود».

مربي بارسا همچنین از بازی دمبله تمیجید کردو بازیکن فرانسوی گل دوم آبی اناری‌ها را به ثبت رساند و با خطای ویرگور علیه او پشت محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی را نصیب بارسلونا کرد که لیونل مسی پشت این توپ قرار گرفت و با شلیک توپ به سمت چپ دروازه، به زیبایی هرچه تمام‌تر دروازه آیندهوون را باز کرد.

والورده در مورد دمبله اظهار داشت: «شرایط او خوب است و گل فوق العاده‌ای هم زد. خوشبختانه روند خود او تداوم دارد و این نتیجه کار زیاد و تمرینات خوبی است که پشت سر گذاشته است».

والورده درباره دلایل تاخیر بارسلونا در ورود به جو زمین تا اولین ساعت دیدار گفت: «این یک مسابقه است که تا 90 دقیقه ادامه پیدا می‌کند، در ابتدا و در همه موارد برابری بين دو تیم وجود دارد، زیرا دو تیم در شرایط خوبی هستند، اما پس از آن، تیمی که دفاع بیشتری می‌كند سختی بیشتری تحمل می‌کند، زیرا خستگی اثر بسياری بر بازیکنان می‌گذارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید