یک مقام عراقی هواداران فوتبال الجزایر را «داعشی» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک عضو فدراسیون فوتبال عراق در سخنانی هواداران فوتبال الجزائر را "داعشی و تروریست"خواند که این اظهارت وی با انتقاد شدید روزنامه «اللنهار» الجزائری روبه رو شد.

روزنامه «النهار» در واکنش به اظهارات کمال زغیر، عضو کمیته فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد که وی با یورش لفظی علیه مردم الجزائر و با توصیف‌های خطرناک و ناشایست، همه خطوط قرمز را پشت سر گذاشت.

همچنین این روزنامه افزود که کار کمال زغیر به جایی رسیده که مردم الجزائر را «داعشی و تروریست» خوانده است.

شایان ذکر است که تماشاگران تیم اتحاد الجزایر یکشنبه در یک مسابقه جام قهرمانی باشگاه‌های عرب سرودی را در تمجید از صدام حسین و با هدف طعنه زدن به عراقی ها سر دادند.

این مسابقه‌ بین تیم‌های اتحاد الجزایر و نیروی هوایی عراق در الجزیره، پایتخت الجزایر برگزار شد. در تصاویر ویدئویی که از داخل ورزشگاه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، هواداران الجزایری دیده می‌شوند که فریاد می‌زنند: «الله اکبر. صدام حسین.» این امر باعث شد که تیم عراقی در دقیقه 72 زمین را ترک کند.

این در حالی است که محمد حطاب، وزیر ورزش و جوانان جزائر با عذر خواهی رسمی خود از دولت عراق، این اتفاق را بعنوان "اتفاقی جداگانه توصف کرد و گفت که نمی تواند در روابط بین دو کشور اثر بگذارد".

حطاب در اظهاراتی رسانه ای خود با اشاره به «جایگاه بزرگ الجزائر در بین کشورهای عربی»، افزود: «این اتفاق نمی تواند بر آوازه مردم جزائری و همچنین بر برادران عراقی ما تاثیر بگذارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید