کاریکاتور بحث برانگیز سرنا ویلیامز جنجالی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حواشی فینال تنیس اوپن آمریکا در بخش بانوان هنوز ادامه‌ دارد. این بازی که با قهرمانی نائومی اوساکا برابر سرنا ویلیامز به پایان رسید تحت تاثیر جریمه و اعتراض های تنیسور آمریکایی قرار گرفت.

در همین راستا روزنامه «هرالد سان» استرالیایی کاریکاتوری از مارک نایت، منتشر کرده است که ویلیامز، زن شماره یک پیشین تنیس جهان راکت خود را شکست، این کاریکاتور توسط جهان محکوم شد و آن را نوعی نژادپرستانه عنوان کردند.

در این کاریکاتور تنیسور آمریکایی را می‌توان دید که با عصبانیت در حال لگدمال کردن راکت خود است. در انتهای تصویر کارلوس راموس، داور بازی دیده می‌شود که به حریف ویلیامز، نائومی اوساکا می‌گوید «می‌توانی اجازه دهی او پیروز شود.»

در این مسابقه، ویلیامز در مسابقه‌ ای که آن را 4-6و 2-6 به نائومی اوساکا باخت، سر داور فریاد کشید، و او را «دزد» و «دروغگو» خواند و در پایان گفت تمام این کارها را برای حمایت از حقوق زنان انجام داده است.

نایت در مورد کاریکاتور خود گفت‌: «این کاریکاتور در رابطه با رفتار نادرست ویلیامز در زمین بود. من به ویلیامز توهین نکردم تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که سرنا، یک قهرمان است».

سرنا ویلیامز برای اتفاقاتی که در دیدار فینال مسابقات تنیس اوپن آمریکا افتاد در مجموع 17 هزار دلار جریمه شد.

او 4 هزار دلار بابت ارتباط با مربی، 3 هزار دلار بابت شکستن راکت و 10 هزار دلار برای توهین کلامی در فینال تنیس اوپن آمریکا جریمه شد.

همچنین رسانه ها از ویلیامز کلماتی ناشایست نقل کردند، که داور بازی تا زمانی که زنده ماند، هیچ بازی دیگری برای ویلیامز قضاوت نکند و ویلیامز افزود که این اظهارات را فقط به این دلیل بیان کرد که او یک «زن» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید