مارادونا مربیگری تیمی را در مکزیک برعهده گرفته که مالک آن متهم به قاچاق مواد مخدر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین تصمیم خود مبنی بر به عهده گرفتن مربیگری دورادوس تیم دسته دومی مکزیک را به عنوان تولد جدیدی برای خود توصیف کرد.

مارادونا دیروز در مراسمی که برای معرفی او به عنوان مربی جدید تیم دورادوس مکزیک برگزار شد، اعلام کرد که ماموریت مربیگری جدیدش آغاز سلامت جسمی اوست، این در حالی است که مارادونا پیشتر به سختی از بیماری و اعتیاد رنج می‌برد.

مارادونا علاقه خاصی به مکزیک دارد چون در این کشور بهترین خاطره‌ زندگی‌اش شکل گرفته و آن هنگامی بود توانست در آنجا تیم کشورش را با پیروزی 3 بر 2 برابر آلمان غربی در فینال جام جهانی 1986 رهبری کند. او در اینستاگرام خود نوشت: «خوشحالم که به این سرزمین بر می‌گردم که در آن قهرمان جهان شدم و خاطرات بسیار خوبی از آن دارم.»

دورادوس در بین 15 تیم لیگ دست دوم مکزیک جایگاه 13 را به خود اختصاص داده است، اما گفته می‌شود که مالک این تیم یعنی خانواده هانک با قاچاقچیان مواد مخدر در ارتباط است به همین دلیل مارادونا، با کامنت‌های تمسخرآمیزی در توییتر روبه رو شده است که در یکی از آنها آمده است: «مارادونا به جایی رفته که سرشار از فروشندگان مواد مخدر است، پس چه چیزی ممکن است که به خوبی پیش نرود؟.»

این نخستین بار نیست که او مربیگری یک تیم دسته دومی را به عهده می‌گیرد، او پیشتر از تیم فجیره امارات جدا شد زیرا نتوانسته بود این تیم را به دسته اول بیاورد با آنکه در 11 بازی هفت پیروزی کسب کرده بود. کارنامه مربیگری‌اش در دپورتیوو ماندیو و راسینگ کلاب در آرژانتین و الوصل امارات شکست محض بود. در دو تای اولی در سال‌های 1994 و 1995 روی هم از 23 بازی 3 پیروزی به دست آورد و آنقدر فاجعه بود که ترجیح داد به بازی برگردد هرچند حضورش کوتاه و کم اثر بود.

علاوه بر پست مربیگری از سمت‌های دیگر هم روگردان نیست و ماه گذشته به‌ عنوان رییس افتخاری باشگاه دیناموبرست در بلاروس انتخاب شد. او در شهر دور افتخار زد و یک حلقه الماس هم به او هدیه دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید