.
.
.

هیونگ مین.. قهرمانی کره جنوبی در آسیا یا رفتن به سربازی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس قانون کره جنوبی مردان 18 تا 35 باید به سربازی اجباری بروند و در یک منطقه دور افتاده به مدت 21 ماه خدمت کنند.

جوانانی که به دلایلی نتوانستند به مرحله دبیرستان برسند، و نیز کسانیکه از مشکل بیماری ویژه رنج می‌برند، همچنین بازیکنانی که به مدال طلا در بازی‌های قاره‌ای یا جهانی کسب کنند، از خدمت اجباری در کره جنوبی معاف هستند.

اکنون رسانه‌های کره جنوبی، سون هیونگ مین بازیکن تاتنهام انگلستان را زیر نظر قرار داده‌اند چرا که او در مدت هشت سال گذشته، نه توانسته به خدمت سربازی برود و نه به مدال طلایی به همراه تیم ملی فوتبال کره جنوبی دست یابد.

هیونگ مین هر چند ب به دلیل حضورش در تیم تاتنهام انگلستان موجب شادی هموطنانش شده است اما این افتخار برای مقامات کره جنوبی جهت اعفای آن از سربازی کافی نیست.

تنها امید هیونگ مین (26 ساله) ، کسب مقام نخست در بازی‌های آسیایی جاکارتا است در غیر اینصورت او باید در اوج بازی فوتبالش، تاتنهام را ترک کند و به مدت 21 ماه به خدمت سربازی برود.

تیم المپیک کره جنوبی که در رقابت‌های فوتبال جاکارتا حضور دارد، شب گذشته توانست سه بر صفر ویتنام را شکست دهد و به فینال راه یابد. این تیم باید در دیدار فینال به مصاف ژاپن برود.

برای هیونگ مین این آخرین شانس است که با کسب مقام نخست به همره تیم کره جنوبی در رقابت‌های جاکارتا ، خود را از «کابوسی» که سال‌ها او را رنج داده، برهاند.