.
.
.

اخراج 4 بسکتبالیست ژاپنی از دهکده بازی‌ها به دلیل رسوایی جنسی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیته المپیک ژاپن، روز دوشنبه بیستم اوت، از اخراج 4 بازیکن تیم ملی بسکتبال که در رقابت‌های بازی‌های آسیایی جاکارتا حضور دارد خبر داد.

به گزارش العربیه، این چهار بازیکن به «رفتارهای غیر اخلاقی» متهم شده و از جاکارتا به ژاپن بازگردانده شدند.

بر اساس این گزارش، این چهار بازیکن تیم ملی بسکتبال ژاپن که از برتری تیم‌شان برابر قطر خوشحال بودند به هتلی در خارج از دهکده بازی‌ها رفتند و در حالی که لباس رسمی تیم ملی بسکتبال ژاپن را بر تن داشتند به رفتارهای غیراخلاقی پرداخته‌اند.

پس از این حادثه، کمیته المپیک ژاپن، از چهار بازیکن بسکتبال تیم ملی این کشور خواست فورا اندونزی را ترک کنند و به ژاپن بازگردند.

رسانه‌های ژاپنی در این باره نوشته‌اند که این ورزشکاران در خیابان‌های جاکارتا به این دختران پیشنهاد برقراری رابطه داده‌اند و در قبال این رابطه در هتلی در خارج از دهکده، به آنها پول نیز پرداخت کرده‌اند.

رئیس کاروان ورزشی ژاپن در این باره گفته است که «احساس شرم می‌کند و از مردم عذخواهی می‌کنیم. از این پس بازیکنان را نصیحت خواهیم کرد».

از سوی دیگر، یوکو متسویا، رئیس فدراسیون بسکتبال ژاپن، طی بیانیه‌ای با اظهار تاسف اعلام کرد:« از ملت ژاپن، کمیته المپیک و همه کسانی که بسکتبال ژاپن را حمایت کرده‌اند، از این حادثه اسفبار عذخواهی می‌کنم».