.
.
.

آیا کی‌روش با فوتبال ایران خداحافظی کرده به الجزایر خواهد رفت؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کارلوس کی‌روش مربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران، روز چهارشنبه اول اوت، با نوشتن یادداشتی از خانواده فوتبال ایران تشکر کرده است. او هیچ اشاره مستقیمی به رفتنش از فوتبال ایران نکرده اما مربی پرتغالی در سال جدید به دلیل تحریم‌‌های اعمال شده علیه ایران نتوانسته حقوقش را دریافت کند. چندی پیش، حساب وی در سوئیس به دلیل تعامل با بانک‌های ایران، بسته شد در همین حال رسانه‌های الجزایری از بستن قرارداد با کی‌روش می‌گویند.

کی‌روش که از قراردادهای قبلی ۳۰۰ هزار یورو از فدراسیون فوتبال طلب‌کار است، با گذشت چند ماه موفق به دریافت این مبلغ از اهالی فدراسیون نشده چرا که با شدیدتر شدن تحریم‌های بانکی، نقل و انتقالات مالی با مبدا ایران به بانک‌های اروپایی تا حد زیادی ممنوع شده است.

در پیام اینستاگرامی کی‌روش آمده است: «احساس خوشبختی دارم، 7 سال و نیم گذشت. چه سفر فوق‌العاده‌ای بود. دومین قرارداد بلندمدت دوران حرفه‌ای من، بعد از حضور 10 ساله‌ام در تیم ملی پرتغال، این تجربیات به من یادآور می‌شود که این‌ها چیزی فراتر از فوتبال است و به نوعی زندگی کردن است. کلمات نمی‌تواند قدردانی‌ام، غرورم و افتخاری که عضوی از این دو خانواده فوق‌العاده و باورنکردنی فوتبالی بود، را بازگو کند: تیم ملی پرتغال و تیم ملی ایران. بابت همه چیز ممنون.»

برخی رسانه‌های ایرانی، این پیام کی‌روش را خداحافظی مربی پرتغالی با فوتبال ایران عنوان کردند بویژه آنکه او قادر به دریافت حقوق گذشته و آینده‌اش نیست. فدراسیون فوتبال ایران از کی‌روش خواسته که پولش را به صورت نقد در کشور ثالثی دریافت کند اما مربی تیم ملی ایران، این پیشنهاد غیرقانونی را نپذیرفته است.

از سوی دیگر، رسانه‌های مختلف الجزایری روز سه‌شنبه اعلام کردند که با کارلوس کی‌روش به توافق رسیدند و بازتاب گسترده‌ای پیرامون حضور سرمربی پرتغالی در تیم ملی این کشور در رسانه‌های خود دادند.