.
.
.

کریستیانو رونالدو با رئال مادرید خداحافظی کرد و به یوونتوس رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم فوتبال اسپانیایی رئال مادرید، سه‌شنبه 10 ژوئیه جدا شدن مهاجم اسطوره‌اش کریستیانو رونالدو و پیوستن او را به تیم ایتالیایی یوونتوس اعلام کرد.

کریستانیو رونالدو 9 فصل را در تیم رئال مادرید گذراند و با این تیم، 4 بار لقب قهرمان اروپا را به دست آورد. او پیش از این در تیم منچستر یونایتد انگلیس بازی می‌کرد.

رئال مادرید در بیانیه خود مبلغ فروش رونالدو را اعلام نکرد. در بیانیه این باشگاه اسپانیایی آمده است: «رئال مادرید توافق بر سر انتقال مهاجم پرتغالیایی‌اش کریستیانو رونالدو را به تیم یوونتوس اعلام می‌کند. رئال مادرید از این بازیکن که ثابت کرد در جهان بهترین است، سپاسگزار است. طی 9 سال گذشته، کریستیانو به الگویی برای انظباط، تلاش، مسئولیت پذیری، استعداد و پیشرفت تبدیل شد. او توانست با 451 گل در 438 بازی، به آقای گل نخست تاریخ رئال مادرید تبدیل شود. در دوره بازی او، رئال مارید 4 بار قهرمان اروپا شد که 3 تای آن‌ها در 5 دوره اخیر بود. او همچنین 5 بار جایزه بهترین بازیکن جهان را به دست آورد».

اما یوونتوس در بیانیه رسمی خود، جزئیاتی از این قرار دارد تاریخی را فاش کرد. در بیانیه یوونتوس آمده که 100 میلیون یورو به رئال مادرید پرداخت تا کریستیانو رونالد رو به خدمت بگیرد. قرار داد یوونتوس با کریستیانو رونالدو چهار ساله است که پایان سال 2022 به پایان خواهد رسید.

رونالدو در هفته‌های اخیر پس از مطرح کردن صحبت‌هایی مبنی بر احتمال جدایی‌اش از رئال مادرید، به یکی از سوژه‌های مهم رسانه‌های اروپای تبدیل شد.