فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کدام بازیکن جایزه «بهترین» را در جام جهانی 2018 دریافت خواهد کرد؟

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  با نزدیک شدن جام جهانی 2018 به روزهای پایانی، یقینا مسی و رونالدو، از جمله نامزدهای دریافت بهترین بازیکن این رقابت‌ها نخواهند بود.

  در مقابل بازیکنانی نظیر کلیان امباپه از فرانسه، هاری کین از انگلستان، و لوکا مودریچ از کرواسی، و نیز نیمار برزیلی، کاوانی از اروگوئه و هزارد بلژیکی، بازیکنانی هستند که شانس دریافت بهترین بازیکن جام جهانی روسیه را بیش از دیگر بازیکنان حاضر در جام جهانی دارند.

  مسی جایزه بهترین بازیکن جام جهانی 2014 برزیل را دریافت کرد. پس از آن رونالدو نیز در سال 2016، تیم ملی کشورش را به قهرمانی اروپا رساند. این دو بازیکن، از سال 2008، تمامی جوایز فوتبال را دریافت کردند و به مدت ده سال جوایز را میان خود تقسیم می‌کردند.

  با وجود برخی پیش‌بینی‌ها، مبنی بر قهرمانی یکی از دو تیم آرژانتین و پرتغال، اما این دو خیلی زود راهی خانه شدند و جا را برای دریافت جایزه بهترین بازیکن جام جهانی به ستاره‌های نظیر امباپه، نیمار یا هاری کین خالی کردند.

  هوگو لوریس دروازه‌بان تیم ملی فرانسه درباره بازی درخشان امباپه در بازی فرانسه و آرژانتین در یک هشتم نهایی گفته است« از بازی امباپه تعجب نکردم .. او هر روز این کار می‌کند».

  از سوی دیگر، نیمار ستاره تیم ملی برزیل نیز، برجسته‌ترین چهره برای جانشینی مسی و رونالدو در فوتبال جهان است. او اما به زمین افتادنهایش که در بسیاری موارد، نمایشی بوده است، به سوژه‌ای برای سایت‌های شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است؛ هر چند او بیشترین تأثیر را در پیروزی‌های تیم ملی برزیل داشته است.

  برزیل و نیمار، برای تحقق رویاهای خود، در قهرمانی و کسب دیگر جوایز این جام،باید از سد بلژیک آماده بگذرد. این تیم بازیکنی مانند هزارد دارد که تاکنون دو گل زده و بیشترین تأثیر را در صعود تیم ملی بلژیک داشته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران