فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • باشگاه بارسلونا به خرید غیرقانونی کبد برای مربی‌اش متهم شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  باشگاه فوتبال بارسلونای اسپانیا متهم شده است که برای اریک آبیدال، بازیکن سابقش که نیاز به پیوند کبد داشت، به شکل غیرقانونی یک کبد خریده است.

  رسانه‌های اسپانیایی روز چهارشنبه فاش کردند باشگاه بارسلونا برای درمان اریک آبیدال، مدافع فرانسوی این باشگاه که سال 2011 به بیماری سرطان کبد مبتلا شد، اقدام به خرید غیرقانونی یک کبد کرده است.

  در پی انتشار این گزارش‌ها، باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه‌ای این موضوع را به شدت رد کرد. در بیانیه این باشگاه آمده است: «پس از انتشار این اخبار درباره عمل پیوند که برای اریک آبیدال صورت گرفت، ما به شکل قاطع وجود هر گونه تخلف را رد می‌کنیم. نمی‌توان به پاکی آبیدال و موسسه‌ای که او پس از این عمل تاسیس کرد، شک کرد».

  آزمایش‌های پزشکی در سال 2011 نشان داد این مدافع فرانسوی‌الاصل به بیماری سرطان کبد مبتلا شده است. آبیدال در سال 2012 یک عمل جراحی پیوند کبد انجام داد. در آن زمان اعلام شد که پسر عمویش بخشی از کبد خود را به او اهدا کرده است.

  سایت خبری کونفیدنسیال اسپانیا گزارش کرد مکالمات تلفنی فاش‌ شده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد علیرغم اینکه بارسلونا در آن زمان اعلام کرد جرارد آبیدال، پسرعموی اریک آبیدال بخشی از کبد خود را به او اهدا کرده، این باشگاه اقدام به خرید غیرقانونی کبد برای مدافع این باشگاه کرده است.

  این سایت در ادامه گزارش خود نوشت که پلیس مکالمات تلفنی ساندرو راسل، رئیس وقت باشگاه را در اختیار دارد؛ مکالماتی که این اقدام بارسلونا را فاش می ‌کند. راسل به اتهام پولشویی از ماه می 2017 در زندان است.

  به گزارش کونفیدنسیال ساندرو راسل در یکی از این گفتگو، در اشاره به فردی که به نظر می‌رسد آبیدال باشد، می‌گوید: «او علیه ماست. ما برای این مرد به شکل غیرقانونی یک کبد خریدیم».

  او مولینز، وکیل مدافع راسل درباره گزارش‌های رسانه‌های اسپانیا گفت که انتشار این مطالب با هدف تاثیر بر موکلش، پیش از برگزاری دادگاه صورت می‌گیرد.

  مولینز به روز چهارشنبه رادیو «راک 1» کاتالونیا گفت که از انتشار این اطلاعات شدیدا شگفت‌زده شد و این موضوع را بسیار عجیب می‌داند، زیرا که هر زمان به دادگاه تجدیدنظر مراجعه می‌کند، داستان‌هایی اینچنینی از سوی مافیای رخنه کرده در پلیس منتشر می‌شود.

  او افزود: «ما چیزی درباره این گزارش‌ها نمی‌دانیم ولی آنچه مرا می‌آزارد، این است که این موضوع یک سال بعد از زندانی شدن موکلم و در زمانی که ما منتظر محاکمه هستیم، مطرح می‌شود.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران