فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انگلیس کلمبیا را برد و حریف سوئد شد

  منبع: دبی-العربیه نت.فارسی

  در ادامه بازی‌های دور یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه، تیم ملی انگلیس موفق شد روز سه‌شنبه 3 ژوئیه 2018 با حساب در ضربات پنالتی کلمبیا را از پیش را بردارد و در دور یک چهارم نهایی حرف سوئد شود.

  تیم ملی فوتبال انگلیس در ورزشگاه اوتکریتیه آرنا شهر موسکو و درحضور 44 هزار و 190 تماشگر به مصاف تیم ملی کلمبیا رفت و موفق شد نماینده آمریکای جنوبی را در ضربات پنالتی شکست دهد. قضاوت این بازی که در وقت قانونی با حساب یک بر یک به پایان رسیده بود را مارک گایگر از آمریکا بر عهده داشت.

  نیمه اول بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. در نیمه دوم هری کین در دقیقه 57 از روی نقطه پنالتی برای تیم انگلیس گل زد. در حالی که همگان منتظر سوت پایان بازی بودند و انگلیسی‌ها خود را برای خوشحالی آماده می‌کردند، یری مینا در دقیقه 93 برای کلمبیا گل زد تا بازی دو تیم در وقت قانونی یک بر یک به پایان برسد.

  تلاش هر دو تیم در دو نیمه وقت اضافی نیز راه به جایی نبرد و بازی به ضربات پنالتی کشید. انگلیسی‌ها که یک بار در ضربات پنالتی عقب افتاده بودند، توانستند در ضربات بعدی جبران کرده و بازی را از کلمبیا ببرند.

  خوزه پکرمن، سرمربی تیم ملی کلمبیا در این بازی داوید اوسپینا، یری مینا، داوینسون سانچس، سانتیاگو آریاس، یوهان موجیکا، ویلمار باریوس، کارلوس سانچس(79- ماتیس اریبه)، جفرسون لرما(61- کارلوس باکا)، خوان کوادرادو، خوان کوئینترو(88- لوییس موریل) و رادامل فالکائو را به زمین فرستاد. جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جورن هندرسون، دله آلی(80- اریک دایر)، جسی لینگارد، کیرن تریپر، اشلی یانگ، رحیم استرلینگ(88- جیمی واردی) و هری کین نیز بازیکنان گرت ساوت‌گیت، سرمربی تیم ملی انگلیس برای این بازی بودند.

  انگلیسی‌ها در مرحله گروهی با بلژیک، تونس و پاناما همگروه بودند. در بازی اول مرحله گروهی انگلیس با حساب 2 بر 1 از سد تونس گذشت، بازی دوم را با حساب 6 بر 1 از پاناما برد و در بازی سوم 1 بر صفر از بلژیک شکست خورد و به عنوان تیم دوم گروه G به دور بعد راه یافت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران