.
.
.

خداحافظی ناگهانی دو بازیکن تیم ملی فوتبال ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رضا قوچان نژاد و سردار آزمون، روز پنج‌شنبه بیست وهشتم به دو دلیل مختلف، کناره‌گیری خود را از تیم ملی فونبال ایران اعلام کردند.

قوچان‌نژاد که تابعیت ایرانی- هلندی دارد، ظاهرا به دلیل بازی ندادنش در سه بازی گذشته در جام جهانی روسیه، اعتراض کرده و از تیم ملی کنار رفت. او در پیام استعفای خود که در حساب کاربی‌اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده، نوشته است: «می‌گن فوتبال قشنگ‌ترین ورزش دنیاست. کسى که پاهاش به توپ خورده، می‌تونه این حرف رو تأیید کنه. ورزش فوتبال نه به دین و مذهب فرد نگاه می‌کنه، نه به اصلیت فرد و نه به وضعیت مالىِ فرد. اى‌کاش همه‌جا این‌طورى به فوتبال نگاه می‌کردن! اى‌کاش آدمایى که نور دستشونه، جاهاى تاریک رو نور مى‌انداختن تا همه بتونیم ببینیم، نه این‌که فقط خودشون ببینن».

او در این زمینه افزود:«در این جام‌جهانى و در روزهاى اخیر، خیلى‌هاتون ازم یه سؤالى پرسیدین که متأسفانه من هم جوابش رو هنوز نمی‌دونم. شاید بهتره که بعضى از سؤال‌ها بى‌جواب و بعضى از درها توى زندگى همیشه بسته بمونن. به این نتیجه رسیدم که در قلبم، عشقِ به تیم‌ملى، هر روز بیشتر و بیشتر می‌شه، اما عقلم، شخصیتم و غرورم این اجازه رو به من نمی‌دن که بهترین پیرهن دنیا رو دیگه بر تن کنم ... دلیلش نخواستن نیست؛ دلیلش اینه که بعضى مواقع باید یک تصمیم سختى رو بگیرى تا بتونى زندگى‌ات رو دوباره راحت ادامه بدى».

اما سردار آزمون، دلیل دیگری برای خدا حافظی خود از نیم ملی ایران بیان کرده و گفته که به دلیل برخی «نامهربانی‌ها» این تصمیم را گرفته است.

در بخشی از پیام خداحافظی آزمون که در اینستاگرام منتشر شده، آمده است: «با توجه به این‌که مادرم بیماری سختی را پشت‌سر گذاشته بود، متأسفانه درحال‌ حاضر، به‌خاطر نامهربانی‌ها و قدرنشناسی عده‌ای و توهین‌هایی که به‌هیچ‌وجه حق من و هم‌تیمی‌هایم نبود، بیماری‌اش تشدید شده است. این مسأله من را بین دو راهی سختی قرار داد و درنهایت من مادرم را انتخاب کردم».

قهرمانی هر کشوری آرزوی تک تک بازیکنانش هست، همه تلاش من و هم تیمی هایم صعود و پیروزی تیم کشور عزیزمون بود اما با تمام تلاش های بی دریغ ما و دعاهای میلیونها ایرانی تقدیر با ما یار نبود. بازی در تیم ملی کشورم برای من افتخار بزرگی بود و تا آخر عمرم به خودم میبالم، متاسفانه با همه علاقه ای که دارم و برخلاف میل باطنی و خواسته قلبیم تصمیم گرفتم که از تیم ملی کشورم خداحافظی کنم این برای یک جوان ۲۳ساله که با سختی ها و مشقت های زیادی به اینجا رسیده قطعا دردناک ترین تصمیم و اتفاق زندگیش خواهد بود توی زندگی یه چیزهایی هست که حرف اول رو میزنه،با توجه به اینکه مادرم بیماری سختی رو پشت سر گذاشته بود و من خوشحال بودم متاسفانه الان بخاطر نامهربانی و قدرنشناسی عده ای و توهین هایی که به هیچ وجه حق من و هم تیمی هایم نیست، بیماریش تشدید شده، این مسئله من رو بین دوراهی سختی برای انتخاب قرار داده، در نتیجه من مادرم رو انتخاب می کنم. بیائید همدیگه رو قضاوت نکنیم و از روی ظاهر دیگران اونها رو مورد ارزیابی قرار ندیم،کسی چه میدونه که در پس خنده های من چه سختی های تلخی وجود داره؟؟؟!!! من برای سلامتی مادر علیرضا جهانبخش عزیزم که بیماری سختی رو پشت سر گذاشته و بهبودی حاصل شده آرزوی سلامتی دارم، تنها علیرضا بود که شاهد روزهای غم انگیز و تلخ دوران بیماری مادرم بود، ممنون رفیق ختم کلامم در تشکر از کیروش عزیز است،امیدوارم روزی تیم کشورم رو در قهرمانی جهان ببینم. از تمامی رسانه ها هم بخاطر لحظه لحظه های با ما بودنشون سپاسگزارم و قدردان محبت های تک تک هموطنانم هستم عشق فقط مادر با ارزوی سلامتی برای همه مادرها❤

A post shared by IAmSardar (@sardar_azmoun) on