.
.
.

فیفا درباره «شادی سیاسی» شکیری و ژاکا تحقیق می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اتحادیه جهانی فوتبال(فیفا) در حال تحقیق درباره شادی «سیاسی» بعد از گل دو بازیکن آلبانیایی تبار سوئیس، گرانیت ژاکا و ژردان شکیری در مقابل صربستان در جام جهانی 2018 روسيه است.

صربستان در دیدار روز جمعه گذشته، در دقیقه پنجم با یک گل پیش افتاد اما بازیکنان تیم سوئیس دو گل زدند و کار 2-1 به سود خود عوض کردند.

ژاکا و شکیری پس از گل دوم سوئیس که در ثانیه‌های آخر به ثر رسید، با حرکت دستانشان عقاب روی پرچم آلبانی را نشان دادند که اشاره به درگیری‌های کوزوو و صربستان در دهه نود میلادی دارد. هر دو بازیکن اهل آلبانیایی تبار هستند.

روزنامه اسپانیایی «آس»، گفته که کمیته‌ انضباطی فیفا یک پرونده برای گرانیت ژاکا و ژردان شکیری باز خواهد کرد.

فیفا همچنین تصمیم گرفته پرونده‌ای برای کرستاییچ مربی صربستان باز خواهد کرد. او به رسانه‌های صرب گفته که فلیکس بریش، داور آلمانی بازی به خاطر قضاوت جانبدارانه‌اش به سود سوئیسی‌ها باید در دادگاه بین‌المللی لاهه محاکمه شود چون او از اعلام یک پنالتی محرز به سود صربستان خودداری کرده است.

فیفا اعلام کرده که علاوه بر حرکات ژاکا و شکیری، پرونده‌ای را هم علیه اتحادیه فوتبال صربستان به خاطر آشوب هوادارانش و به نمایش درآمدن برخی شعارهای سیاسی و توهین‌آمیز از سوی هواداران این تیم در جریان بازی مقابل سوئیس به جریان انداخته است.