.
.
.

چرا مسعود اوزیل سرود ملی آلمان را زمزمه نمی‌کند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی انتشار تصویری از مسعود اوزیل، بازیکن ترک تیم ملی آلمان در کنار رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، این بازیکن فوتبال از سوی هواداران آلمانی مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

علاوه بر عکس اوزیل و اردوغان، یکی از دیگر انتقاداتی که به اوزیل وارد است، زمزمه نکردن سرود ملی آلمان در بازی‌های رسمی است. برخی این امر را نشانه‌ای از بی‌تعهدی اوزیل به آلمان تلقی کرده‌اند. در پی بالا گرفتن این انتقادات اوزیل سکوت خود را در این‌باره شکست و دلیل زمزمه نکردن سرود ملی آلمان را فاش کرد.

هافبک ترک تیم ملی آلمان به روزنامه "در وستن" گفت: « زمانی که سرود ملی آلمان نواخته می‌شود، شروع به دعا خواندن می‌کنم و مطمئن هستم این تمرکز روحی به من وتیم انرژی لازم برای کسب پیروزی را می‌دهد.»

او گفت که از کودکی این کار را می‌کرده و تا به امروز قبل از هر بازی شروع به دعا خواندن می‌کند.

اوزیل 29 ساله از قضاوت‌هایی که درباره او و برخی از بازیکنان صورت گرفته ابراز شگفتی کرد و گفت که افراد بدون آنکه دلیل زمزمه نکردن سرود ملی را بدانند، قضاوت می‌کنند.

لوتار ماتیوس، ستاره سابق تیم ملی آلمان درباره اوزیل گفت: «اوزیل بدون قلب و انگیزه برای تیم ملی آلمان بازی می‌کند و این احساس را به وجود می‌آورد او از پوشیدن پیراهن مانشافت (تیم ملی آلمان) راضی نیست.»

در سوی مقابل نیز کسانی به سخنان ماتیوس واکنش نشان داده و دستاوردهای مسعود اوزیل برای تیم ملی آلمان را به او یادآوری کردند. اوزیل 90 بازی ملی دارد و 23 گل برای تیم ملی آلمان به ثمر رسانه و به همراه این تیم سه بار به نیمه نهایی جام جهانی صعود کرده است.