.
.
.

سامپائولی از مسی دفاع کرد و مسئولیت شکست را به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خورخه سامپائولی، مربی تیم ملی آرژانتین، به شدت نسبت به باخت سنگین سه بر صفر تیمش در برابر کرواسی در جام جهانی 2018، ابراز ناراحتی کرد. او از لیونل مسی کاپیتان تیم که بازی نه چندان دلچسبی را در دیدار شب گذشته به نمایش گذاشت، دفاع کرد.

سامپائولی گفته که مسئولیت شکست تیم ملی آرژانتین را به عهده می‌گیرد و تاکید کرد که نباید بازیکنان را سرزنش کرد بلکه مسئول این شکست خود مربی است.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «گاردین» مربی آرژانتین افزود: «شیوه‌ای که با آن وارد بازی شدیم، موفق نبود، من برای این دیدار خوب برنامه‌ریزی نکردم اما باید تا آخرین لحظه امیدوار بود».

سامپائولی اما دیگر بازیکنان را سرزنش کرد و گفت که آنها نتوانستند توپ را به مسی برسانند و گفت: «مسی کاپیتان تیم است، او تیم را رهبری می‌کند. به سادگی بگویم ما نتوانستیم توپ را به او برسانیم. تلاش می‌کردیم تا توپ به او برسد اما حریف مانع از این کار شد و به این دلیل باختیم».

او افزود: «احساس خجالت نمی‌کنم اما بسیار ناراحتم، به عنوان یک مربی، مدت‌هاست که چنین احساسی را نداشته‌ام. احساس ناراحتی زیادی داریم، چرا که در حد انتظار مردم آرژانتین نبودیم».

سامپائولی که در روزهای گذشته، به شدت مورد انتقاد رسانه‌های کشورش قرار گرفته گفت: «عذرخواهی می‌کنم و بر این باورم که من مسئول این شکست بودم، مانند شما بسیار شیفته این دیدار بودم، اما اکنون احساس ناراحتی می‌کنم، تلاش زیادی کردم اما راهی برای برآورده کردن آرزوهای شما نیافتم».