.
.
.

تصویری...گریه‌های مارادونا پس از شکست ذلت‌بار آرژانتین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شکست تاریخی آرژانتین در برابر کرواسی، مردم این کشور را در غم و اندوه فرو برده است. این شکست بی‌سابقه، باعث ریختن اشک‌ اسطوره فوتبال جهان یعنی دیگو مارادونا برای تیم ملی کشورش شده است، اشک‌هایی که هوادارنش را به یاد گریه‌های وی در جام جهانی 1990 انداخت، با این تفاوت که در آن سال، آرژانتین در فینال آن رقابت‌ها به آلمان باخت اما در روسیه صعود آرژانتین، از دور مقدماتی جام جهانی 2018 با وجود اسطوره‌ای دیگر به نام مسی، به شدت در خطر افتاده است.

مارادونا که پس از تساوی در بازی قبل، مجبور به سیگار کشیدن در ورزشگاه شده بود، این بار در نیمه دوم و پس از خوردن گل سوم از کرواسی، تنها اشک را داشت که با آن، غم و اندوه درونیش را نشان دهد.

آرژانتین به کاپیتانی لیونل مسی، که در دیدار گذشته، تنها نامش در میدان وجود داشت، سه بر صفر در برابر کرواسی سراسر حمله، شکست خورد تا ناکامی‌های رقابت‌های ملی، مشهورترین بازیکن بیست سال گذشته جهان، ادامه یابد. او در برابر ایسلند یک پنالتی را هدر داد. در پی باخت شب گذشته، صعود تیم ملی آرژانتین از دور مقدماتی با اما و اگرهای زیادی روبرو شده است. این تیم در سال 2002، در همان مرحله مقدماتی حذف شده بود.

در صورت پیروزی ایسلند بر نیجریه در بازی امروز، کار خورخه سامپائولی مربی تیم ملی آرژانتین، بسیار سخت خواهد شد. آرژانتین، اکنون تنها یک امتاز دارد و در آخرین بازی خود، بازی مرگ یا زندگی را در برابر نیجریه انجام خواهد داد و تنها پیروزی است که امید آن را برای صعود به دور بعد را زنده خواهد کرد، با این شرط که کرواسی هم ایسلند را متوقف کند.