.
.
.

دومین شکست مصر و دومین پیروزی روسیه: مصر 1 روسیه 3

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در سومین بازی گروه A جام جهانی 2018 روسیه، روز سه‌شنبه 19 ژوئن 2018 تیم میزبان موفق شد با حساب 3 بر 1 مصر را شکست دهد و دومین پیروزی خود در این دوره جام جهانی و دومین شکست مصر را ثبت کند.

در سری دوم از دیدارهای گروه A جام جهانی، دو تیم ملی مصر و روسیه به مصاف ورزشگاه کرستوفکی شهر سن پترزبورگ با هم دیدار کردند و تیم میزبان موفق شد با حساب 3 بر 1 مصر را شکست دهد.

در بازی مقابل روسیه، هکتور کوپر مربی آرژانتینی مصر محمد الشناوی، علی جبر، احمد حجازی، احمد فتحی، محمد عبدالشافی، محمد الننی، طارق حامد، محمد صلاح، محمود ترزگه، عبدالله السعید و مروان محسن را در ترکیب اصلی قرار داد. محمد صلاح که در بازی قبلی به دلیل مصدومیت روی نیمکت نشسته بود، با صلاحدید مربی و کادر پزشکی اجازه یافت در این دیدار حضور یابد.

ایگور آکنیف، ایلیا کوتپوف، سرگئی ایگناشویچ، ماریو فرناندس، یوری ژیرکوف، یوری گازینسکی، رومن زوبنین، الکساندر سامدوف، الکساندر گولوین، دنیس چریشف و آرتم ژیوبا هم بازیکنانی هستند که با نظر استانیسلاو چرچسوف، مربی تیم ملی روسیه بازی را آغاز کردند.

دو تیم نیمه اول را با تساوی بدون گل به رختکن رفتند. با شروع نیمه دوم فشار روسیه بر مصر بیشتر شد و در دقیقه 47 احمد حمدی، بازیکن مصر با یک گل به خودی، روسیه را پیش انداخت. روس‌ها توانستند در دقایق 59 و 62 دو گل دیگر توسط دنیس چریشف و آرتم ژیوبا به ثمر رسانده و نتیجه بازی را به 3 بر صفر برسانند.

مصری‌ها در دقیقه 73 صاحب یک ضربه پنالتی شدند و محمد صلاح توانست آن را به گل تبدیل کند. اما در ادامه تلاش مصری‌ها راه به جایی نبرد و بازی با همان نتیجه 3 بر 1 به سود روسیه تمام شد.

به مانند بسیاری از دیگر دیدارهای جام جهانی 2018 که تیم‌های مختلف برای اولین بار با یکدیگر روبرو می‌شدند، این بازی نیز اولین تقابل تیم‌های ملی روسیه و مصر بود.

مصر بازی پیشین خود در جام جهانی را با حساب 1 بر صفر به اروگوئه باخته بود. در سوی مقابل اما روسیه با نتیجه پرگل 5 بر صفر، پادشاهی عربی سعودی را در دیدار افتتاحیه از پیش رو برده بود.

با توجه به نتایج کسب شده، مصر حتی در صورت پیروزی در بازی مقابل پادشاهی عربی سعودی، امکان صعود به دور بعد را ندارد.