فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری...حضور "حقوق زنان ایرانی" در جام جهانی روسیه

  منبع: دبی-العربیه.نت

  هواداران تیم ملی فوتبال ایران روز جمعه 15 ژوئن 2018 و در اولین بازی تیم ملی کشورشان در جام جهانی روسیه، بنری را در استادیوم محل برگزاری بازی در دست گرفتند که حاوی شعاری در زمینه مطالبه حقوق زنان و ممکن کردن ورود آنها به استادیوم‌های ورزشی بود.

  هواداران ایران در ورزشگاه شهر سن پترزبورگ روسیه و در بازی مقابل مراکش که با نتیجه یک بر صفر به سود ایران تمام شد، پلاکاردهایی با هشتگ # NoBan4Women در دست داشتند. روی این بنر شعاری نوشته بود که درخواست می‌کرد ورود به ورزشگاه‌ها برای زنان ایرانی ممکن شود.

  این بنر که از اول بازی در دستان تماشاگران بود، تا پایان نیمه اول برافراشته نگاه داشته شد ولی بعدا به دلایل نامشخصی جمع شد. سه داور مسابقه نیز لحظاتی به نقطه‌ای که این بنر در آن بالا گرفته شده بود، رفتند.

  از زمان پیروزی انقلاب ایران در سال 1970 زنان از ورود به ورزشگاه‌‎ها منع شدند و حضور در استادیوم‌ها و سالن‌های ورزشی منحصر به مردان بود. در ژوئن 2015 به تعداد اندکی از زنان اجازه داده شد مسابقات والیبال در تهران را از نزدیک مشاهده کنند. این موضوع پس از آن ممکن شد که یک دانشجوی ایرانی بریتانیایی به نام غنچه قوامی، زمانی که قصد داشت برای مشاهده بازی‌های والیبال وارد سالن آزادی شود، دستگیر و بیش از 100 روز در بازداشت نگاه داشته شد که بخش اعظم این بازداشت را در سلول انفرادی گذراند.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران