فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جانشين احتمالی زیدان چه کسی است؟

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  زین‌الدین زیدان، ستاره سابق فوتبال و سرمربی موفق جهان که طی سه سال، سه بار رئال مادرید را به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رساند، روز گذشته، همه را غالفگیر کرد و از رهبری کهکشانی‌ها استعفا داد.

  اکنون در این زمان حساس که تنها دو هفته برای آغاز جام جهانی در روسیه، باقی مانده است، پیش‌بینی‌ها برای جانشینی زیدان در رئال‌مادرید آغاز شده است. در این زمان، اغلب مربیان بزرگ جهان که در سطح مربیگری رئال مادرید هستند، درگیر تیم‌های حاضر در جام جهانی هستند یا با تیم‌های باشگاهی خود تمدید قرارداد کرده‌اند.

  شاید گزینه‌ای که بیش از همه به مربیگری رئال نزدیک‌تر است، مائوریسیو پوچتینو مربی آرژانتینی تاتنهام، باشد. هر چند او هفته پیش، قراردادش را به مدت پنج سال دیگر، تمدید کرد اما پوچتینو یک شرط گذاشته؛ اینکه در صورت فراخوان رئال‌مادرید، او بتواند تیم انگلیسی را رها کند.

  پوچتینو، مأموریت تیم تاتنهام را در سال 2014 آغاز کرد و این تیم را در بیش از 200 بازی در لیگ برتر انگلیسی را رهبری کرد.

  دیگر گزینه احتمالی برای رهبری رئال، یوآخیم لوو، مربی تیم ملی آلمان است که در جام جهانی 2018، سکان این تیم را در دست دارد او نیز تا سال 2020 با آلمان قرارداد دارد.

  لوو 58 ساله، از 2006 مربیگری تیم ملی آلمان را به عهده دارد. پیش‌تر مربی اشتوتگارت آلمان بوده است.

  رسانه‌های اروپایی، از آنتونیو کونته مربی جلسی انگلستان نیز برای جانشینی زیدان در تیم رئال نام برده‌اند. به دلیل نتایج نه چندان رضایت کننده این تیم در فصل گذشته، او احتمالا تیم انگلیسی را رها خواهد کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران