فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • درخواست مجدد رأگیری درباره میزبانی جام جهانی توسط قطر

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  روزنامه بریتانیایی «سان» روز سه‌شنبه 29 مه در گزارشی، از وجود فشارهایی از سوی سازمان شفافیت ورزشی علیه اتحادیه جهانی فوتبال (فیفا) جهت رأی‌گیری مجدد برای میزبانی جام جهانی 2022 خبر داد. قطر هشت سال پیش، توانسته بود، میزبانی این جام را کسب کند.

  این روزنامه معروف بریتانیایی در صفحه نخست خود نوشته است که به مدارکی دست یافته و در آینده منتشر خواهد کرد دال بر اینکه مبالغی پول از قطر به خولیو گروندونا رئیس سابق فدراسیون فوتبال آرژانتین انتقال یافته است. گروندونا زمان رأی‌گیری یکی از اعضای کمیته اجرایی فیفا بوده است.

  «سان» افزود «مبالغ ارسال شده که گروندونا در سال 2010، از قطر دریافت کرده، نزدیک به 5 میلیون دلار است. وی همچنین مبلغ 13 میلیون دلار رشوه برای خرید حق پخش اختصاصی جام‌های جهانی 2026 و 2030 دریافت کرده است».

  یکی دیگر از دلایل سازمان شفافیت در فوتبال برای رأی گیری مجدد جهت میزبانی جام جهانی‌2022، گزارش جیری دفوراک مسئول پزشکی فیفا است که از گرمای زیاد قطر و احتمال بیماری بازیکنان هشدار داده بود اما پس از چندی از مقام خود، برکنار شد.

  چندی پیش، ژوزف بلاتر، رئیس سابق فیفا، گفته بود که سازکوزی و هموطنش، میشل پلاتینی، باعث تغییر نتیجه رأی‌گیری به سود قطر شده‌اند.

  پیشتر نیکولا سارکوزی، رییس جمهور سابق فرانسه از سوی بازرسان فرانسوی به دلیل احتمال دست داشتن در میزبانی قطر برای جام جهانی 2022 مورد بازپرسی قرار گرفته بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران