فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کارهایی که صلاح پیش از هر مسابقه‌ انجام می‌دهد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محمد صلاح بازیکن تیم لیورپول انگستان، پیش از ورود به میدان مسابقه، کارهای ساده‌ای را انجام می‌دهد که سال‌هاست آن‌ها را ترک نکرده و عادت خود را حفظ کرده است.

  سعید الشیشینی، مربی صلاح پیشین صلاح در تیم «المقاولون العرب»، در مصاحبه با العربیه‌‌.نت، گفت: «صلاح قبل از هر مسابقه‌ای، وضو می‌گیرد و سپس دو رکعت نماز می‌خواند. پیش از ورود به زمین، سوره حمد، آیه الکرسی، سوره اخلاص و دو آیه از سوره یاسین را می‌خواند». الشیشینی افرود که صلاح از کودکی و از زمانی که در تیم نوجوانان المقاولون العرب توپ می‌زد، به این کار عادت کرده است.

  مربی پیشین صلاح که زمانی در تیم ملی مصر بازی می‌کرد، درباره ستاره لیورپول گفت: «صلاح همیشه کتاب قرآن در کیف خود دارد و هیچ گاه از آن جدا نشده است. هر روز بخشی از آن را می‌خواند و پس از ختم قرآن، بار دیگر از اول آغاز به خواندنش می‌کند».

  سعید الشیشینی سعید الشیشینی

  به گفته الشیشینی «در زمانی که با المقاولون بازی می‌کرد، هر روز از روستایش نجریح به قاهره سفر می‌کرد و سپس همان روز بازمی‌گشت. در این مسیر همیشه قرآن می‌خواند». او گفت که صلاح و محمد الننی که در آرسنال انگلستان بازی می‌کند، هر بار که به مصر سفر می‌کنند، به دیدارش می‌آیند.

  مربی مصری می‌گوید که صلاح به دلیل تمرکز خوب توانست در مقایسه با دیگر بازیکنان، موفقیت بیشتری کسب کند. او کم تبسم می‌کند و اهل شوخی یا شب‌نشینی با همتیمی‌هایش نیست.

  الشیشنی افزود: «همیشه به صلاح می‌گفتم که بهترین بازیکن مصر خواهد بود و او دستانش را به نشانه دعا بالا می‌برد، صلاح به دلیل تمرکز زیادش، هر آنچه از وی می‌خواستم، دقیقا انجام می‌داد».

  الشیشینی درباره سجده صلاح پس از به ثمر رساندن گل گفت: «او از نوجوانی این کار را انجام می‌دهد. نمازش را به موقع می‌خواند، پیش از هر مسابقه و پس از آن، دو رکعت نماز می‌خواند».

  درباره کارهای خیریه صلاح گفت: «کارهای خیریه زیادی انجام می‌دهد که مایل نیست دیگران از آن با خبر شوند و این یکی از رازهای عشق مردم به صلاح است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران